Życie szkoły

ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 11.04.2017r. – 12.04.2017 r. uczniowie klas drugich (150 uczniów) Gimnazjum nr 1 w Miechowie uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów”.

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii oraz do opóźnienia inicjacji seksualnej. Archipelag Skarbów pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły uczniów w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Punktem wyjścia w pracy z młodzieżą było uświadomienie uczestnikom ich najgłębszych pragnień i marzeń, w tym zwłaszcza marzenia o pięknej, trwałej miłości na całe życie, która nie tylko nigdy się nie skończy, ale z biegiem lat będzie rosła.

Jednym z celów programu było pokazanie uczniom, że najważniejszymi przewodnikami w życiu są ich rodzice. Młodzież była angażowana do różnorodnych zadań, odbył się również festiwal twórczości, podczas którego uczniowie prezentowali swoje prace.

Program profilaktyczny sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miechowie.

Pani Jolanta Bogacz

Twoja przeglądarka nie obsługuje tego formatu

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Anna Gęsiarz