Życie szkoły

Co robią gimnazjaliści nocą w szkole?

Z dnia 24/25 października 2014r. gościnne progi Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie dały schronienie harcerzom, uczestnikom biwaku.

Wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie, jak przystało na zdyscyplinowanych harcerzy, na wyznaczonym miejscu zbiórki o godzinie 18:00. Zastępowa pokazała nam w, której sali będziemy spali. Następnie rozpoczęły się przygotowania. Na początku miał się odbyć bieg patrolowy po Miechowie. Harcerze pełniący dyżury na punktach kontrolnych wyruszyli jako pierwsi, a pozostali uczestnicy zostali, aby podzielić się na zastępy. Na starcie kolejno ustawiały się zastępy:

  • Mandarynki
  • Koguciki
  • Banda rudego
  • Pieronki
  • Dżentelmeni

I… rozpoczął się bieg patrolowy , w trakcie którego mieliśmy do rozwiązania zagadki, rebusy, kalambury, a nawet nie zabrakło momentów grozy, gdy pojawiły się straszydła. W drodze powrotnej mieliśmy za zadnie napisać piosenkę, która kojarzy nam się z biwakiem.

Po powrocie do szkoły mieliśmy chwilę odpoczynku i dopracowanie tekstów swoich piosenek. Gdy wszystkie zastępy dotarły na miejsce, zebraliśmy się na wieczornym apelu i rozpoczął się konkurs gier. Do każdej z gier zostało przydzielonych czworo uczestników ( przynajmniej jeden z każdej drużyny), po zaciętej walce i wyłonieniu najlepszych, zebraliśmy się na wieczornicy.

Wszyscy usiedliśmy w wielkim kręgu, na środku stały zapalone świeczki i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Po zakończonej wieczornicy zaczęła się dyskoteka. O godzinie 1:30 wszyscy poszliśmy się umyć i spać.

Biwak, to możliwość nawiązania nowych znajomości, spędzenia miło wolnego czasu i pozyskania nowych przyjaźni.

Oliwia Pieronek, klasa 1a

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos