Turniej Coca- Cola Cup 2016

Nasze piłkarki pod koniec maja wzięły udział w finale makroregionalnym Coca – Cola Cup 2016, w którym zagrały po cztery najlepsze zespoły z Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Finał rozegrał się na stadionie Stali Rzeszów.Drużyna Gimnazjum nr 1 wystąpiła w składzie: Emilia Nastarowska, Natalia Nastarowska, Nikola Komenda, Patrycja Komenda, Sara Banach, Wiktoria Banach, Emilia Gawlikowska, Natalia Janus i Marlena Idzik. Trenerami naszych piłkarek są Piotr Król i Dariusz Skrzyniarz.

Po losowaniu miechowska drużyna trafiła na zespoły Gimnazjum w Łomazach (woj. lubelskie), Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego RESOVIA w Rzeszowie. Nasze piłkarki wygrały 3-1 z drużyną włoszczowską, ale przegrały 0-2 z Łomazami oraz 0-3 z silną RESOVIĄ i nie awansowały do fazy pucharowej. W takiej sytuacji od razu przychodzą na myśl słowa „Nic się nie stało, dziewczyny, nic się nie stało...”. I tak znalazły się one przecież wśród czterech najlepszych zespołów Małopolski, a biorąc pod uwagę fakt, że większość piłkarek to uczennice klasy pierwszej, wierzymy, że najlepsze dopiero przed nimi.

pani Małgorzata Moskwa