b>

My też czytaliśmy "Trylogię"

Nasze gimnazjum włączyło się w tym roku szkolnym do akcji pt. "Narodowe Czytanie". W tym roku czytaliśmy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza – jednego z największych polskich pisarzy w dziejach naszego kraju.

Celem wspólnego czytania najpiękniejszych utworów literackich, jakimi są: "Pan Wołodyjowski", "Potop" i "Ogniem i mieczem" jest propagowanie kultury narodowej oraz zachęcenie Polaków do częstszego sięgania po książki, szczególnie do literatury polskiej.

Akcja rozpoczęła się 5 września 2014 r. w bibliotece szkolnej i trwała w czasie lekcji szkolnych.

Swoje ulubione fragmenty utworu Sienkiewicza czytali: pani dyrektor Zofia Piechowicz, nauczyciele: siostra Joanna, pan Krzysztof Drdzeń, pani Ewa Kowalczuk, pani Beata Knap, pani Halina Świrek oraz uczniowie z klas I i II, a także większość uczniów klas III.

W szkole także miała miejsce wystawa biografii autora "Trylogii" oraz jego najznakomitsze utwory. Inicjatorem "Narodowego Czytania" jest prezydent Polski - Bronisław Komorowski.

Kasandra Dziuba - klasa III b