Deutsch Wagen Tour w naszej szkole

2 października zawitał do naszego Gimnazjum "kolorowy samochodzik” z warsztatami z języka niemieckiego w ramach projektu Instytutu Goethego "Deutsch Wagen Tour", Jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego. Zajęcia prowadziła lektorka Joanna Lay, a inicjatorką warsztatów w naszej szkole była pani Anita Pasich.

Kolorowy samochód przyjechał do naszego gimnazjum około godziny 8:20. Po przywitaniu rozpoczęliśmy przygodę z językiem niemieckim. W warsztatach udział wzięły klasy pierwsze: Id, Ie i I f.

Na zajęcia językowe zaprosiliśmy także uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z Bukowskiej Woli i Pojałowic.

Uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach języka niemieckiego, w trakcie których z zaangażowaniem rozwiązywali zadania, opowiadali o sobie i witali się przy pomocy nietypowego rekwizytu - piłki, pracowali z mapą, rozwiązywali quiz o Niemczech, poznawali słówka i zwroty niemieckie np. ścigając się i turlając jednocześnie piłkę, poznawali kolory bawiąc się z chustą animacyjną , mogli wykazać się swoją wiedzą nie tylko językową, ale także na temat Niemiec.

Osoby, które najszybciej i poprawnie rozwiązywały zadania, zostały obdarowane drobnymi upominkami z logo Deutsch Wagen Tour.

Warsztaty oglądali zaproszeni goście: Pan Andrzej Banaśkiewicz – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Miechów, przedstawiciele Rady Rodziców- Pani Olga Nastarowska i Pan Grzegorz Uchto. Pan Burmistrz w swoim wystąpieniu podkreślił trafne metody stosowane przez lektorkę, czyli połączenie nauki języka obcego z zajęciami ruchowymi.

Zajęcia przebiegały w sympatycznej atmosferze, pomysłom Pani Joanny nie było końca. Obowiązkowo po każdym z warsztatów robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia obok „kolorowego samochodziku”. Jednak czas upłynął bardzo szybko i wizyta dobiegła końca. Na koniec zjedliśmy pyszne ciasto, wymieniliśmy spostrzeżenia i musieliśmy się pożegnać. To był naprawdę dzień pełen wrażeń, a wizyta "Deustch Wagen Tour" na długo pozostanie w naszej pamięci.

W tym dniu rozstrzygnęto także 3 różne konkursy.
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (organizatorska pani Anita Pasich)
I miejsce - Damian Pasiński - III b
II miejsce - Ewelina Manterys - III c
III miejsce - Adrianna Mickuś - III c