Wędrówka w świat słowa... - Dzień Głośnego Czytania

29 września 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Miechowie w ramach XV Dnia Głośnego Czytania czytane były utwory Bolesława Prusa. W przygotowanym kąciku literackim teksty tego pozytywistycznego pisarza przeczytali: burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Pan Dariusz Marczewski, Pani Dyrektor Zofia Piechowicz, Pani Dyrektor Małgorzata Kałwa, nauczyciele, gimnazjaliści oraz uczniowie klas 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie.

W świat słowa „Lalki”, „Faraona”, nowelek, rozważań o naturze człowieka, reportaży wprowadzili wszystkich zaproszeni goście – Pan Burmistrz, Dyrekcja szkoły, uczennice SP Nr1 – Julia Suchecka, Wiktoria Domagała i Aleksandra Smok oraz gimnazjaliści – Anna Caba, Aleksandra Syguła, Agata Florek, Sandra Rutkowska i Kamil Adamczyk.

Teksty Bolesława Prusa zabrzmiały nie tylko w ojczystym języku. Fragment najbardziej znanej powieści – „Lalka” można było usłyszeć w języku angielskim - czytał Pan Krzysztof Drdzeń oraz w języku francuskim – czytała Pani Barbara Borucka.

Całość „spotkania z książką” dopełniła płynąca w tle muzyka Wagnera oraz kadry z filmów „Lalka” i „Faraon”.

Wszyscy uczestnicy dnia Głośnego Czytania oraz zaproszeni szóstoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Cytaty zamieszczone na zakładkach przypominały o ogromnej roli książki w życiu człowieka.

Dzień Głośnego Czytania przygotowały Panie: Dorota Małodobry i Dorota Gajos we współpracy z Paniami: Anną Stępień, Eweliną Faracik i Lidią Stobierską.