Dzień EUROPY

Dnia 25 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole dzień Europy. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w prezentacji projektu edukacyjnego pt. „Jak Europejczycy propagują swój dorobek kulturowy?”. W realizacji projektu uczestniczyli nie tylko uczniowie klas drugich, ale również klas pierwszych i trzecich. Liczba zaangażowanych uczniów wynosiła 60.

W programie znalazł się finał Eurowizji oraz wybory Miss i Mistera Europy. Szkolną Eurowizję wygrała uczennica klasy 2a Patrycja Słodowska. Ulubieńcem publiczności została Kamila Krzykawska również z klasy 2a. Nagrodzono również Remigiusza Siwca z klasy 3b.

W wyborach Miss i Mistera szkoły uczestniczyli uczniowie wyłonieni przez klasy poprzez głosowanie. Miss Europy została uczennica klasy 2b Aleksandra Ordys, natomiast 1 v­ce Miss­Patrycja Madera (z 1a), a 2 v­ce Miss­Kamila Krzykawska (z 2a), Miss publiczności została Aleksandra Szumera z 2e. Koronę wręczyła zeszłoroczna Miss Katarzyna Relidzińska. Misterem Europy został Dawid Młyński (z 3c), 1 v­ce Misterem­Filip Komenda (z 1a), 2 v­ce Misterem Adrian Podyma (z 1a), Misterem publiczności został Kamil Mitręga (z 3c). Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli wspólnie Belgijkę.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Po zakończonej imprezie zaproszeni gościeskosztowali europejskich potraw przygotowanych przez uczniów.

pan Paweł Pycia