SZÓSTOKLASIŚCI U MIECHOWITY

6 maja gościnne, jak zawsze, progi Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity powitały uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Dla wyjątkowych gości przygotowane zostały liczne atrakcje. Przyszli gimnazjaliści mogli obejrzeć pokazy chemiczne i fizyczne a tym samym zapoznać się ze specyfiką nowych przedmiotów w gimnazjum . Pokazy przygotowane pod kierunkiem nauczycieli przeprowadzali uczniowie, którzy uczą się w klasach rozwijających przedmioty ścisłe. Szóstoklasistom zaprezentowano edukacyjne przedstawienie przygotowane w ramach projektu ,, Ja jestem stąd a ty skąd”. Mogli oni również wysłuchać piosenek i obejrzeć układy taneczne. W trakcie zwiedzania szkoły poznali nie tylko budynek, ofertę edukacyjną szkoły, ale również sylwetkę patrona Macieja Miechowity. Dodatkową atrakcją, jako że Miechowita to człowiek renesansu, a więc otwarty na nowinki, uczniowie klas szóstych mogli zrobić sobie selfie z pomnikiem Miechowity. Ukoronowaniem wizyty uczniów szkół podstawowych było wspólne odtańczenie belgijki, które od kilku lat stało się tradycją dnia otwartego.

W tym dniu pani dyrektor Zofia Piechowicz wręczyła drobne upominki tym szóstoklasistom, którzy 28 kwietnia odpowiedzieli na zaproszeni i uczestniczyli w grze miejskiej. Gra ta zawierała zróżnicowane zadania i wymagała od uczestników kreatywności, ale też wiedzy, umiejętności i sprawności fizycznej. Zadania do wykonania rozmieszczone były na terenie Miechowa, w budynku gimnazjum i na boisku szkolny. Po wykonaniu zadań wszyscy uczestniczy otrzymali soczek i pączka.

Dziękujemy za liczne przybycie na dzień otwarty i zapraszamy od września do Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity.

Dzień otwarty przygotowali: Anna Stępień, Ewelina Faracik, Dorota Małodobry, Joanna Dróżdż, Maria Włosek, Dariusz Szlachowski, Lidia Stobierska, siostra Jonasza, ks. Robert Woszczycki.

pani Dorota Małodobry