Otwarte dni ECDL w gimnazjum

W tym roku po raz drugi otwarły się drzwi laboratorium ECDL w Gimnazjum nr 1 w Miechowie. Wzorem ubiegłego roku zorganizowano dla gimnazjalistów możliwość sprawdzenia się i swoich umiejętności w barometrze informatycznym. Troje gimnazjalistów: Weronika Jeżów, Kinga Longa i Mateusz Bazior otrzymali Vouchery, które już wykorzystali właściwie, rozpoczynając tym samym drogę do uzyskania certyfikatu ECDL.

Hasłem przewodnim tegorocznych dni otwartych jest Certyfikat ECDL – mój pierwszy krok do sukcesu.

Podczas Dni otwartych uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, konkursach czy quizach z zakresu ECDL-a. Oprócz tego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na przykłądowym teście i uzyskać od egxzaminatora wszystkie potrzebne informacje przed przystąpieniem do egzaminu.

Najlepsi gimnazjaliści uzyskali Vouchery uprawniające ich do bezpłatnego zdawania jednego egzaminu ECDL (Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych), co będzie brane pod uwagę na rynku pracy.

- Uczniowie gimnazjum są grupą aktywnie włączającą się w idee społeczeństwa informacyjnego. Dni Otwarte ECDL mają na celu promowanie podstawowych umiejętności obsługi komputera i efektywnego wykorzystania go w nauce i rozwiązywaniu problemów codziennego życia– powiedziała pani wicedyrektor, Małgorzata Kałwa.

Gratulujemy gimnazjalistom sukcesu.