Jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków?

września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcać 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Gimnazjaliści włączyli się w obchody tego dnia i zorganizowali dla uczniów klas I – III i klasy V SP nr 2 w Miechowie warsztaty z językami, których celem było zachęcenie dzieci do nauki języków obcych i propagowanie idei wielojęzyczności.

Z okazji Dnia Języków zorganizowane zostały przez gimnazjalistów dla młodzych kolegów różnorodne zadania, łamigłówki i quizy. Za aaangażowanie i pracę uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Cieszy fakt, iż świadomość językowa naszych małych i trochę większych uczniów jest ogromna, ponieważ nie tylko bezbłędnie potrafili podać język, w którym uczennice gimnazjum przygotowały piosenki specjalnie na ten dzień, ale także szukając odpowiedzi na postawione pytania.

Tego typu inicjatywy dowodzą, że warto pasją do języków zarażać innych, którzy mimo że dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językami obcymi, już posiadają dużą wiedzę, która w przyszłości z pewnością zaprocentuje...

Warsztaty przygotowały uczennice klasy III A, III B i II A pod opieką pań: Agnieszki Gryli i Agnieszki Czarneckiej.

pani Agnieszka Gryla