Europejski tydzień sportu

Pod znakiem aktywności fizycznej i sportu przebiegł ostatni tydzień maja w Gimnazjum nr 1 w Miechowie. W ciągu siedmiu dni nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami realizującymi projekt edukacyjny zorganizowali mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej, piłce nożnej, kręglach, pływaniu oraz lekkoatletyce. W zawodach łącznie uczestniczyło 274 uczniów.

Pod siatką najlepszą okazała się III B natomiast na trawie nie mieli sobie równych uczniowie sportowej klasy II C. W kręglach największą precyzją wykazali się Jacek Pycia oraz Wiktoria Banach. Na pływalni bez konkurencji byli Paweł Pycia oraz Magdalena Kozieł.

Rekordową obsadę miał I Miting Lekkoatletyczny, podczas którego w sześciu konkurencjach wystartowało 146 zawodników. Padły pierwsze rekordy szkoły.

Rekordziści szkoły
Bieg 60 metrów - Bartosz Grudzień 7.75s, Jastrząb Natalia 8.67s
Bieg 100 metrów - Maciej Dejworek 12.09 s, Marlena Idzik 14.51s.
Bieg 800 metrów – Daniel Czerwonka 2.23.91s, Natalia Zaporowska 3.03.04s.
Sztafeta 4 x 100 metrów - Mateusz Deputat, Tymoteusz Bierowiec, Wilk Sebastian, Warchoł Kamil 53.09s
Sztafeta 4 x 100 metrów - Weronika Bugaj, Ewa Grzywnowicz, Angelika Paluch, Julia Skrobisz
Skok w dal – Bartosz Grudzień 5.15 cm Weronika Madej 4.18 cm
Pchnięcie kulą – Adrian Mikayelian 11.90 cm ( kula 4kg ), Katarzyna Starościak 9.20 cm (kula 3kg)

Podczas całego tygodnia najlepszych nagrodzono pucharami oraz medalami ufundowanymi ze środków Gminy Miechów w ramach realizacji zadania publicznego p.n. "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Miechów", które pozyskał działający przy miechowskim gimnazjum UKS Spartakus.

pan Piotr Król