Miechowscy gimnazjaliści na krakowskich Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce”

Każdego roku tysiące uczniów staje przed pytaniami: „Co dalej?”, „Jaką wybrać szkołę?”, „Jaki zawód chcę wykonywać?”, „Czy mam  predyspozycje do wykonywania wymarzonej przeze mnie pracy?”.

W celu ułatwienia podjęcia decyzji młodzież Gimnazjum nr 1 im. MaciejaMiechowity w Miechowie w dniach 17–18 marca br. wzięła udział w Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce”. Targi odbyły się w hali EXPO w Krakowie.

Uczniowie wszystkich klas trzecich (150) mieli możliwość spotkania się zprzedstawicielami polskich i zagranicznych szkół wyższych, średnich, policealnych, zawodowych oraz  instytucji związanych z edukacją. Mogli zobaczyć prezentacje przedsiębiorców w siedmiu branżach, porozmawiać ze studentami, uczniami i wykładowcami szkół. Na zwiedzających czekały również warsztaty, pokazy, doświadczenia oraz profesjonalni doradcy zawodowi.

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie wszystkich klas III w br. szkolnym uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez p. Magdalenę Pilawską w Młodzieżowym Centrum Kariery w Miechowie. Ponadto w każdej klasie odbyły się dwugodzinne warsztaty zawodoznawcze prowadzone przez doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

pani Regina Warska