Fizyka trochę na inaczej

W ostatnim czasie klasa 3 b pod przewodnictwem belfrów naszej szkoły p. Joanny Dróżdż i ks. Roberta Woszczyckiego udała się do zacnej uczelni Uniwesytetu Jagielońskiego na badania laboratoryjne z fizyki. Oj się działo.....

Podzieliwszy klasę na podgrupy odpowiedzialnie podeszli do działań . Ich zadaniem było wyznaczenie ciepła właściwego lodu. Choć kostki lodu mieli opanowane bezwarunkowo (nie koniecznie z ćwiczeń laboratoryjnych), doświadczenie niektórym przyspożyło trudu.

Ale kto jak nie my...! Po analizach, kombinatoryce i główkowaniu okazało się, że to nie takie trudne. Migiem powstały wyniki badań. Okazało się, że jesteśmy ciepłolubni i nie tak szybko oddajemy je na zewnątrz . Zrobiwszy wrażenie na obecnych tam asystentach wydziału udaliśmy się na zasłużony odpoczynek by nadrobić zgubione kalorie (je oddaliśmy o wiele szybciej niż temperaturę lodu).

Mamy nadzieję tam jeszcze powrócić by poznać kolejne tajniki wiedzy o fizyce

ks Robert Woszczycki