Gra czytelnicza 2014-2015

Od września 2014 roku klasa I a uczestniczyła w grze czytelniczej, organizowanej od dwóch lat przez GWO. Gra polega na wykonywaniu zadań, związanych z przeczytanymi przez nas książkami.

Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu potrawy, posługując się przepisem z wybranej przez nas książki (nie licząc książek kucharskich). Do organizatorów konkursu napłynęły zdjęcia galaretek Harry’ego Pottera, wykonanych przez uczniów naszej klasy.

Następne zadanie okazało się nieco trudniejsze, ponieważ naszym celem było zachęcenie uczniów naszej szkoły do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Postanowiliśmy nagrać krótki filmik, który miał pokazać ile ciekawych rzeczy można robić w bibliotece. W pewien zimowy wtorek, nasza bibliotekarka była świadkiem niecodziennej sytuacji. Bo widok dwudziestu osób przebranych za postacie z bajek nie jest codziennym widokiem, prawda?

W trzecim zadaniu uczniowie musieli wykazać się wyobraźnią i przygotować makietę przedstawiającą idealne miejsce do czytania książek. Według uczniów naszej klasy takim miejscem jest trawiasta łąka.

Wykonywanie tych zadań przysporzyło nam wiele radości. Jesteśmy dumni z efektów naszej kilkumiesięcznej pracy.

Julia Lis, Marcelina Góral, Aneta Antos, Jakub Wodnicki, klasa I a