Halloween w klasie językowej

30.10.2015 r. w klasie 2a o profilu językowym odbyła się lekcja poświęcona świętu Halloween powszechnie obchodzonemu w krajach anglojęzycznych.

Aby wprowadzić w klimat tego święta, uczniowie udekorowali salę halloweenowymi lampionami zrobionymi z wydrążonych dynii, tak zwanymi Jack- o’- lanterns, oraz wielobarwnymi, jesiennymi liśćmi.

Zajęcia te przybliżyły uczniom historię, tradycję i zwyczaje związane ze świętem Halloween.

Był także czas na zabawę. Najodważniejsi mogli wykazać się w konkursie: "Kto najszybciej zje cytrynę?”, którego zwycięzcami zostali Kamil Kupczyk i Wiktoria Woźniak.

Gimnazjaliści wzbogacili swoją wiedzę o elementy kulturowe, stanowiące esencję tego, co w danej kulturze jest ciekawe i warte poznania.

pani Barbara Borucka