"Nie było miejsca dla Ciebie..."- jasełka w gimnazjum

19 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyły się jasełka szkolne. Przed Uroczystością Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się aby podjąć głęboką refleksję nad Tajemnicą Boga, Który staje się jednym z nas. Aby zadumać się nad miłością Boga do człowieka i podziękować Jezusowi za wszystko, co uczynił, aby nam otworzyć drogę do nieba

Młodzież wcieliła się w role biblijnych postaci: Marię (Wiktoria Banach IIc), Józefa (Adrian Doniec Ib), Anioła Gabriela (Patrycja Słodkowska Ia). Narratorami byli: Ewa Grzywnowicz kl. II i Karol Krzykawski kl. IIa. Pasterzami byli uczniowie kl IIc, natomiast królami uczniowie kl Ib.

Oprawę muzyczna podczas jasełek prowadził pan Dariusz Szlachowski wraz z szkolnym chórkiem. Ubogacili oni występ pięknym wykonaniem wielu kolęd i pastorałek.

Myśl przewodnia, która towarzyszyła nam podczas tegorocznych jasełek była następująca: Nieważne, czy będziesz pasterzem czy królem, obyś go tylko przyjął do swojego Betlejem do swojego domu… gdyż Betlejem- to DOM chleba, BĄDŻ takim BETLEJEM.

Wiele zależy od ciebie. Pamiętaj, Jezus nadaremnie narodziłby się betlejemskim żłobie, gdybyś Ty nie pozwolił mu dziś narodzić się w Tobie.

Młodzież została przygotowana przez panią Beatę Knap i s. Joannę Halidę.

s. Joanna Halida