Czy do Betlejem jest daleko?

Dnia 22 grudnia 2017 r. młodzież klas gimnazjalnych zaprezentowała musical o Maryi zatytułowany: Czy do Betlejem, jest daleko? Musical ten był objęty projektem edukacyjnym klas II, ale brali także udział uczniowie klas III. Podczas przygotowań wiele osób wspomogło to dzieło bezpośrednio bądź pośrednio i przyczyniło się do zrealizowania podjętych działań. Odpowiedzialna za przygotowanie projektu była s. Jonasza Kowalska. Za oprawę muzyczną musicalu odpowiedzialny był Pan Dariusz Szlachowski, jak również Pani Agnieszka Gajos.

Do Betlejem nie jest tak daleko, do Betlejem jest blisko, każdego dnia możesz tu dojść, ono jest na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych ramion, na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść.

Kiedy zasiądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór roku, w wieczór narodzin Bożego Syna, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju… Pomyśl o człowieku, który jest od ciebie na odległość myśli. Odłam dla niego kruszynę opłatka, bo człowiek jest od ciebie na odległość wyciągniętej ręki. Zanuć pieśń o narodzinach Bożego Syna z człowiekiem, który jest na odległość twego głosu.

Kiedy uklękniesz do nocnej modlitwy, będzie się modlił z tobą człowiek, który jest obok na odległość twego szeptu. By w tę noc nie było samotnych. By każdy z każdym dzielił się sercem z dobrymi łzami w oczach, by ktoś komuś przebaczył, by ktoś zamknięte drzwi otworzył, by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem pokój! Codziennie jesteś świadkiem Bożego Narodzenia.

Na ołtarzu przychodzi i staje wśród nas to samo Dziecię Jezus. Wyjdźmy Mu na spotkanie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie. Tego Wszystkim życzymy niech Bóg narodzi się w każdym Sercu.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wyświadczyli pomoc i wsparcie. Młodzież z wielkim zaangażowaniem podjęła pracę nad projektem. Gratulujemy młodzieży prezentacji i dziękujemy za dobre słowo skierowane do Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów szkoły.

s. Jonasza Kowalska