Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

W dniu 23 marca 2015 roku 43 uczniów Gimnazjum nr 1 wzięło udział w szkolnych eliminacjach Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, który w tym roku odbędzie się w murach miechowskiego gimnazjum już po raz szesnasty. Eliminacje szkolne wyłoniły reprezentację szkoły na etap finałowy, w jej składzie znaleźli się: uczennice klasy III e Patrycja Gądek i Maria Słota, Natalia Budzeń, Kacper Wodnicki, Mateusz Machejek i Kasandra Dziuba z klasy IIIb, Weronika Idzik I Maciej Jurek z klasy IIIc oraz Milena Chrzęstek z klasy IIIg i Emilia Gawron z klasy IIIf.

Celem zmagań konkursowych było wyłonienie 10 przedstawicieli szkoły, którzy wezmą udział w finale w którym przyjdzie im się zmierzyć z kolegami i koleżankami z innych gimnazjów z terenu powiatu miechowskiego i powiatów ościennych.

Konkurs od kilku lat organizowany przez nauczycieli języka angielskiego Barbarę Borucką i Krzysztofa Drdzenia odbywa się przy współpracy ze szkołą języków obcych pana Jarosława Hajka. Również w bieżącym roku szkolnych najlepsi nastoletni „angliści” powalczą o tytuł Mistrza Języka Angielskiego nagradzanego statuetką fundowaną przez dyrekcję Gimnazjum nr 1 w Miechowie.

pan Krzysztof Drdzeń