Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim

1 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania w języku niemieckim. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać fragment Małego Księcia, w sposób, w jaki czynią to lektorzy. Dwie uczennice: Kasandra Dziuba i Aleksandra Poniedziałek w etapie powiatowym tego konkursu, który odbył się 2 grudnia, zostały wyróżnione przez jurorów.

W etapie szkolnym konkursu oceniana była: płynność czytania, artykulacja, intonacja, czytanie ze zrozumieniem oraz interpretacja tekstu. Jurorami były: pani Agnieszka Czarnecka i pani Agnieszka Gryla

W etapie powiatowym tego konkursu Gimnazjum Nr1 w Miechowie reprezentowane było przez 4 uczniów: Kasandrę Dziubę - IIIB, Marcina Sepielaka - III C, Aleksandrę Poniedziałek - III F i Karola Krzykawskiego - II A.

Etap II odbył się 2 grudnia w miechowskim LO. Uczennice: Kasandra Dziuba i Aleksandra Poniedziałek zostały wyróżnione za ciekawą interpretację i sposób przekazania czytanego tekstu, natomiast pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Gryla