Miechowskie Gimnazjum nr 1 w czołówce ogólnopolskiego konkursu z fizyki

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Miechowie są w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu Fizyka da się lubić. Nasi uczniowie zostali finalistami, laureatami i zostali wyróżnienie w tym konkursie. 24 kwietnia zostaną ogłoszone pełne informacje. Opiekunką uczniów startujących w konkursie jest Pani Joanna Dróżdż, nauczycielka fizyki.

Plus ratio quam vis - więcej znaczy rozum, niż siła - to dewiza widniejąca na sztandarze Gimnazjum nr 1 im. M. Miechowity w Miechowie. Sentencja ta towarzyszy gimnazjalistom każdego dnia. Starają się oni wcielać ją w życie, uczestniczą w licznych konkursach, zawodach, projektach.

Na początku roku szkolnego został ogłoszony, już po raz XI, ogólnopolski konkurs „Fizyka da się lubić”. Naszym ubiegłorocznym sukcesem było zdobycie wyróżnienia przez jednego z uczniów. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 19 „miechowitowych” gimnazjalistów. Nie znamy jeszcze nazwisk zwycięzców, które będą ogłoszone dopiero na Gali w Łodzi w dniu 24 kwietnia, ale z informacji, które już uzyskaliśmy od organizatorów konkursu, nasi gimnazjaliści są w ścisłej czołówce - mamy finalistów, laureatów i wyróżnionych.

Gratulacje należą się nie tylko gimnazjalistom, ale również nauczycielce, która potrafi zachęcić i pokazać, że fizyka jest ciekawym, a nie trudnym i nieprzestępnym przedmiotem za jaki często jest uważany. Życzymy kolejnych sukcesów.