Konkurs "Ziemia Miechowska w walce o wolność"

30 wrzesnia 2014r. w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie odbył się finał konkursu "Ziemia Miechowska w walce o wolność". W tym konkursie została wyróżniona uczennica Ewa Klemensowicz z klasy 3c za wykonanie plakatu związanego z tematyką konkursu.

W teście wiedzy udział brali uczniowie naszej szkoły: Damian Pasiński z klasy 3 b oraz Karol Zieliński z klasy 1 a.

Plakat wykonała także Agata Stokłosa z klasy 3 b.

W komisji konkursowej gimnazjum reprezentowała nauczycielka historii, pani Małgorzata Dziura.

Pomimo faktu, że naszym uczniom nie udało się zająć punktowanych miejsc, to każdy uczestnik został nagrodzony za udział w konkursie.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią naszego regionu i ludźmi, którzy walczyli o wolność oraz rozwinąć poczucie patriotyzmu i dumy, że są synami ziemi, na której tradycja wolności były i są bliskie.

mgr Małgorzata Dziura