Konkursy językowe

Na przełomie listopada i grudnia zostały ogłoszone w naszej szkole konkursy językowe, mające na celu propagowanie nauki języków obcych, zwiększenie motywacji i zainteresowania językami obcymi pośród młodzieży oraz uświadomienie, jak ważna we współczesnym świecie jest znajomość języków.

Uczniowie mogli wykazać się, nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i twórczym myśleniem. W konkursach wzięła udział młodzież z klas: I b, I f, II c, II b, II e, III c i III g.

W konkursie literacko – plastycznym Dlaczego warto uczyć się języków obcych? zadanie konkursowe polegało na stworzeniu plakatu zachęcającego do nauki języków obcych lub napisaniu ciekawego artykułu, który byłby odpowiedzią na pytanie zawarte w temacie.

Wpłynęło wiele ciekawych prac, jednak najlepszymi okazały się prace uczennic z klasy II c: Katarzyny Pieniężnej i Julii Nastarowskiej. Drugie miejsce zajęły uczennice z tej samej klasy: Katarzyna Motyl i Oliwia Kuropatwa, zaś miejsce trzecie Jacek Pycia z klasy II b.

Drugi z konkursów - Konkurs wiedzy o Londynie sprawdzał wiedzę gimnazjalistów o tak niezwykłym, różnorodnym i urokliwym mieście, jakim jest Londyn. Konkurs okazał się zwycięski dla trzech uczennic. W wyniku przeprowadzonej dodatkowej rundy, miejsce pierwsze zajęła Marta Pawlik z klasy III c, miejsce rugie - Julia Skrobisz z klasy II b i miejsce III - Milena Chrzęstek z klasy III g.

Uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor Zofii Piechowicz nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe oraz dyplomy.

Agnieszka Gryla