Co wiemy o Konstytucji 3 Maja?

W naszej szkole po raz piąty odbył się konkurs historyczny "na żywo" Konstytucja 3 Maja i jej dziedzictwo. W tym konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych i drugich. Zwyciężyła drużyna z klasy Ia: Weronika Jarno, Kamila Krzykawska i Jakub Wodnicki. Inicjatorką i organizatorką konkursu jest pani Małgorzata Moskwa.

Konkurs jest alternatywnym - dla tradycyjnego apelu- sposobem obchodów narodowego święta.

W konkursie biorą udział 3-osobowe drużyny z klas pirwszych i drugich. Uczestnictwo jest dobrowolne. Ten rok był wyjątkowy, jhak podlresliła organizatorka, gdyż przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w zmaganiach konursowych.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski od XVIII do XX wieku, ze szczególnym uwgzlędnieniem tradycji Trzeciomajowej.

Podobnie jak w poprzednim roku w konkursie uczestniczył zespół nauczycieli: pani Dorota Gajos, pani Dorota Małodobry i pani Anita Pasich. Zespół wziął udział - zgodnie z regulaminem - tylko w dwóch etpach konkursu i nie rywalizował z uczniami o zwycięstwo.

Konkurs wygrali przedstawiciele klasy Ia. II miejsce z różnicą tylko 1 punktu uzyskała klasa Ic, a III - klasa IIf.

W przewach między rundami wystąpili utalentowani soliści, którzy wykonali kilka utworów o tresci patriotycznej.

pani Małgorzata Moskwa