Laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiego…

W ramach corocznego, ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza ,,O laur Jubilata" 18 maja 2016r. odbyło się dwunaste spotkanie Młodych Poetów Krakowa, w którym po raz czwarty uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie. I po raz czwarty odnotowali, a ściślej rzecz biorąc, odnotowały ogromny sukces.

Laureatkami zostało aż dwanaście uczennic. Z klasy Ic Joanna Wasieczko, z IIa: Wiktoria Boduch, Marcelina Góral, Wiktoria Idzik, Kamila Krzykawska, Angelika Micuła, , Julia Lis, Oliwia Pieronek, Paulina Ptak, Patrycja Słodowska i Magdalena Sroga, natomiast z klasy III b Weronika Brachaczek. Można więc stwierdzić, że miechowianki zdominowały finał i to nie tylko ze względu na ich liczbę w najwyższym etapie konkursu, ale ze względu na to, że dwóm: Angelice Micule i Oliwii Pieronek udało się zdobyć nagrodę.

Jednak nie wystarczyło tylko napisać świetny wiersz. Dziewczyny doskonale poradziły sobie również z jego prezentacją, polegającą na odczytaniu swojego dzieła przed Jury i pozostałymi finalistami oraz zgromadzoną przed sceną publicznością.

Po odczytaniu wierszy z Almanachu z zakwalifikowanymi do turnieju utworami młodych autorów - poetów, którą otrzymał każdy z42 finalistów, uczniowie zapoznali się z twórczością ubiegłorocznej laureatki konkursu.

Podziękowania za sukces Miechowitowych gimnazjalistek należą się pani Małgorzacie Strzelec, która nie tylko zachęcała do napisania wierszy, ale również wspierała swoje podopieczne podczas prezentacji. Dziękujemy.

O wydarzeniu można się było dowiedzieć z wydania Dziennika Polskiego (20.05.2016r.),patrona turnieju

A.M. i W.B.