OGNISKO KLASY II B

Dnia 15.09.2016 nasza klasa (II b), wraz z panią wychowawczynią Marią Włosek i panią Jolantą Naporą, udała się na ognisko do Brzuchani. Gdy pojawiliśmy się na miejscu okazało się, że nasi gospodarze (miejscowi koledzy) już rozpalili ognisko. Podbiegliśmy do niego, "przepychając się" troszeczkę, żeby jak najszybciej upiec przygotowany prowiant. Wszyscy chętnie układali swoje kiełbaski na ruszcie, bo zapach dymu pobudził apetyt.

Po obfitym posiłku postanowiliśmy spalić nadmiar kalorii. Chłopcy rozpoczęli swoją aktywność fizyczną grą w piłkę nożną, a dziewczęta w siatkową. Z pomocą w tym względzie przyszła nam pani Napora, która zainicjowała typowo sportowe konkurencje: przeciąganie liny i skakanie w workach. Najśmieszniejsze było jednak rysowanie listów gończych za kolegami i koleżankami z klasy, zorganizowane przez panią Włosek. Zabawa była przednia, a dodatkowo­piękna pogoda umożliwiła nam podziwianie flory i fauny Wyżyny Miechowskiej.

Daria Poteralska i Natalia Wcisło z klasy 2b.