„Ostatni będą pierwszymi.”

We wtorek 7 czerwca, br. w Smrokowie odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół w Smrokowie. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Kamila Krzykawska i Patrycja Słodowska obydwie z klasy IIa, oraz Remigiusz Siwiec z III b. Miechowską trójką opiekowała się pani Barbara Borucka.

Wyruszyliśmy po pierwszej godzinie lekcyjnej do Smrokowa, gdzie miały się odbyć występy wszystkich uczestników konkursu: 12 solistów i 4 zespołów. Jednak nie wszystko poszło jak z płatka. Po przygodach komunikacyjnych pojawiliśmy się z 30 minutowym opóźnieniem…Konkurs się rozpoczął tuż po naszym przybyciu. Po wysłuchaniu wszystkich jurorzy udali się na obrady, a tymczasem my- wszyscy występujący i widownia- bawiliśmy się w rytm polskich przebojów oraz uczyliśmy się śpiewać korzystając z obecności nauczycielki śpiewu. Po kilkunastu minutach odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W tym roku podium było nasze! Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Słodowska, natomiast Kamila Krzykawska wraz z Remigiuszem Siwcem uplasowali się na trzecim miejscu.

Pozytywnie zaskoczeni wróciliśmy do szkoły. Staliśmy się żywym dowodem na to, że po mimo przeszkód warto walczyć, bo może się to zakończyć niezaprzeczalnym zwycięstwem.

Patrycja Słodowska