Dzień Patrona Szkoły

15 czerwca był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wyjątkowym – obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły ustanowiony na pamiątkę nadania szkole imienia Macieja Miechowity w 2002 roku.

Była to doskonała okazja do nagrodzenia uczniów za sukcesy odniesione w licznych konkursach i zawodach, a także za pracę społeczną. Grono tych, którzy wzorem Patrona Szkoły próbują sięgać „przez trudy do gwiazd”, było imponujące. Również niektórzy nauczyciele otrzymali oficjalne podziękowania od organizatorów prestiżowych przedsięwzięć. Wśród nich była m.in. pani Agnieszka Gryla, która od twórców programu Euroweek otrzymała podziękowanie za zorganizowanie obozu językowego dla uczniów klas I a i II a. Z kolei pani Urszula Stańczyk zaprezentowała certyfikat „Szkoła równego traktowania”, jaki nasze Gimnazjum otrzymało dwa dni wcześniej jako jedna z nielicznych szkół w Polsce. Więcej informacji na temat tej idei można znaleźć na naszej stronie internetowej w artykule „Jestem stąd, a ty skąd?”.

Oficjalnie ogłoszono nominowanych do nagrody Uczeń Roku. Tym razem były to same uczennice: Julia Kluza z klasy III a, Weronika Bugaj, Weronika Jeżów i Julia Skrobisz – wszystkie z klasy III b oraz Marlena Idzik z klasy III c.

Tradycyjnie była to też okazja do zaprezentowania talentów artystycznych naszych uczniów, a szczególną uwagę uczestników uroczystości przykuł taniec z epoki Macieja Miechowity wykonany z wdziękiem, precyzją i dostojeństwem przez grupę gimnazjalistów odzianych w historyczne stroje.

Na zakończenie ogłoszono wyniki gry miejskiej związanej tematycznie z postacią naszego Patrona oraz samego Miechowa, w której uczestniczyły wszystkie klasy tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości. Wygrały ex aequo klasy I a oraz II c.

Grę miejską oraz akademię z okazji Dnia Patrona Szkoły przygotowali nauczyciele: Anna Stępień, Ewelina Faracik, Dorota Małodobry, Urszula Sobota, Joanna Dróżdż oraz Dariusz Szlachowski.

Pani Małgorzata Moskwa