Modlitwa i wsparcie

9 maja odbyła się już druga Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie.Wolontariusze, uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Miechowie, pomagali w rejestrowaniu grup, oprowadzaniu po bazylice, wskazywaniu drogi oraz byli niezastąpieni wtedy, gdy ktoś z gości miał pytanie dotyczące programu pielgrzymki.

Dwadzieścia grup z Diecezji Kieleckiej, czyli ponad sześćset osób pogłębiało swoją wiarę przy Pustym Grobie. Największa grupa, bo licząca aż sto dziesięć osób, przybyła z Leszczyny. Do Miechowa zawitali również wierni, m.in. z Kielc, Buska-Zdroju, Jędrzejowa. Pielgrzymi mieli możliwość nawiedzenia Kaplicy Grobu Bożego, zwiedzania muzeum i galerii „U Jaksy”. Pątnicy adorowali Najświętszego Sakramentu, uczestniczyli w drodze krzyżowej wokół Bazyliki Grobu Bożego oraz w Eucharystii pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Florczyka.

Ogromną rolę w tym duchowym spotkaniu odegrali wolontariusze oraz harcerze z 100 DSH działającej przy Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity, których wspierali harcerze z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie.

Wolontariusze działali pod czujnym okiem Pani Joanny Dróżdż oraz Pani Doroty Małodobry.

Modlita i pomoc były znakiem rozpoznawczym uczniów naszego gimannzjum.

Marta Pawlik