Nim zabłysła Pierwsza Gwiazda...

Ostatni dzień nauki w roku kalendarzowym 2015 wyglądał w Gimnazjum nr 1 inaczej niż zwykle. Lekcje były skrócone i odbywały się w przedświątecznej atmosferze. Uczniowie przygotowywali swoje sale lekcyjne do klasowych wigilii, ale wcześniej odbyły się w hali sportowej jasełka przygotowane przez liczna grupę uczniów pod kierunkiem siostry Jonaszy oraz pana Dariusza Szlachowskiego.

Oprócz przedstawienia i śpiewu kolęd było oczywiście mnóstwo życzeń. Nauroczystość przybył m.in. ks. Proboszcz Mirosław Kaczmarczyk, który poświęcił opłatki przeznaczone na klasowe wigilie, a naszą szkołę określił jako „wzorcową”. Nie zabrakło też absolwentów. Jeden z nich na koniec zagrał na akordeonie melodię popularnej kolędy.

Już po jasełkach, podczas klasowych wigilii, ks. Proboszcz w towarzystwie pani Dyrektor Zofii Piechowicz odwiedzał z gitarą poszczególne klasy i kolędował wraz z uczniami oraz wychowawcami. Ten dzień wprawił wszystkich uczniów i pracowników szkoły w radosny, świąteczny nastrój.

pani Małgorzata Moskwa