Wyśpiewali „Pasję miłości”

W Niedzielę Palmową 29 marca 2015r. w naszym mieście odbył się I Miechowski Przegląd Pieśni Wielkopostnych i Pasyjnych Powiedz ludziom, że kocham ich. Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie pod kierunkiem pana Dariusza Szlachowskiego zdobyli pierwsze miejsce.

Chór młodzieży z Gimnazjum Nr 1 zaprezentował trzy pieśni „Golgota”, „Pasja miłości”, „Hymn o krzyżu”.

Głęboka treść wykonywanych pieśni wprowadziła słuchaczy w klimat Wielkiego Tygodnia: zatrzymała nad wielką miłością Boga do człowieka, która najpełniej objawiła się w Męce i Śmierci Syna Bożego na krzyżu, pozwoliła dokonać refleksji nad własnym życiem.

Młodzi artyści: Milena Chrzęstek, Kasandra Dziuba, Angelika Kopeć, Katarzyna Kowalska, Kamila Krzykawska, Karolina Piekara, Paulina Piwowarska, Sylwia Sutor, Klaudia Suwała, Agata Stokłosa, Patryk Zielonka pokazali, że wartości duchowe i myśli eschatologiczne są dla nich najważniejsze.

Cele, jakie stawiają organizatorzy Przeglądu to: popularyzacja pieśni pasyjnych i wielkopostnych, pielęgnowanie tradycji chrześcijańskich i pogłębienie tajemnicy wiary katolickiej.

Uczestnictwo w Przeglądzie było dla gimnazjalistów okazją, by zaprezentować swój dorobek artystyczny, pasję i trud, jaki wkładają w rozwijanie swoich talentów.

pani Beata Knap