Poetry Afternoon

8 czerwca w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie poświęcone literaturze angielskiej pod nazwą Poetry Afternoon, które za cel stawiało sobie krzewienie zainteresowania poezją i prozą angielską, a przede wszystkim czytaniem w oryginale wybitnych dzieł tej literatury. W wydarzeniu wzięły udział uczennice klasy II B, które specjalnie na ten dzień przygotowały wiersze o różnej tematyce: o miłości, przyjaźni, życiu, doświadczeniach, które nieustająco nam w nim towarzyszą, ale także historie humorystyczne, pisane prozą.

Uczennice, oprócz literatury, przygotowały również interesującą prezentację o 10 najwybitniejszych angielskich pisarzach i poetach. Podczas omawiania, nie zabrakło okazji, aby podzielić się informacjami o ulubionych książkach angielskich autorów, ich krótkich charakterystykach i tego, dlaczego warto je przeczytać. Pojawiło się wiele znanych nazwisk takich jak J. Tolkien, J. Austen, nie zabrakło postaci Wiliama Shakespeara – najwybitniejszego angielskiego poety i pisarza.

Całość spotkania odbyła się przy filiżance angielskiej herbaty.

Uczennice otrzymały dyplomy z podziękowaniami oraz drobne upominki.

Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Gryla wraz z uczennicami klasy II B.

pani Agnieszka Gryla