Pola nadziei

Po raz dwunasty w naszym mieście, odbyła się akcja Pola Nadziei. W tę piękną akcję, jak co roku włączyliśmy również i my, uczniowie gimnazjum.

Marsz ulicami miasta, który rozpoczął się spod budynku hospicjum, miał na celu uświadomienie , szczególnie młodym, że w życiu są również trudne chwile.

Tego dnia każdy mógł zasadzić żonkila, który na wiosnę rozkwitnie. Idąc, uczestnicy marszu, skandowali m.in. hasło: "Zatrzymaj się na chwilę, dziś sadzimy żonkile".

Pomysł zasadzenia żonkilowych Pól Nadziei narodził się w Edynburgu wśród członków brytyjskiej organizacji Maria Curie Cancer Care. W Polsce został on zainicjowany w 1997 roku przez Krakowskie Hospicjum św. Łazarza. Z czasem do akcji włączyły się inne hospicja.

Symbolem akcji jest żonkil-kwiat nadziei, będący wyrazem naszej solidarności z terminalnie chorymi.

Sandra Rutkowska, klasa II d