Jak zachęcić obcokrajowców do odwiedzenia Polski? -
gimnazjaliści realizują projekt eTwinning

Uczniowie klasy II B Gimnazjum Nr 1 w Miechowie wzięli udział w projekcie eTwinning Learning Subjects with Drama w ramach międzynarodowej współpracy szkół. Gimnazjaliści stworzyli ulotki o najciekawszych miejscach, które warto odwiedzić w Polsce, a następnie wcielali się w rolę przedstawiciela biura podróży, aby nakłonić klienta do odwiedzenia wybranego miejsca w naszym kraju. Młodzież nawiązała kontakt z 3 szkołami partnerskimi z Turcji, aby wymieniać się pomysłami, jak można zareklamować swój kraj.

Projekt realizowany przez uczniów gimnazjum był przez kilka miesięcy i składał się z kilku etapów.

Najpierw został napisany harmonogram działań, następnie wcielona w życie pierwsza jego faza, czyli przygotowanie ulotek dotyczących najciekawszych miejsc w Polsce. Gimnazjaliści wyszukiwali informacje, następnie je selekcjonowali i w ostatnim etapie prezentowali wybrane przez siebie zakątki kraju nad Wisłą.

Druga część projektu obejmowała przygotowanie prezentacji w biurze podróży, zadanie polegało na przekonaniu niezdecydowanego klienta do odwiedzenia danego miejsca bądź miejscowości.

Młodzież przygotowała rekwizyty i zadbała także o odpowiednie kostiumy. Wielokrotne konsultacje przyniosły spodziewany efekt, ponieważ projekt cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży.

Kontakt z 3 szkołami partnerskimi z Turcji był cenną lekcją, dzięki temu młodzież mogła, dzięki bogatym i różnorodnym narzędziom, jakie oferuje eTwinning, wymieniać się pomysłami, konsultować stopień przygotowań, doradzać oraz wzajemnie kulturowo się poznawać.

Etwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet celem współdziałania, wymieniania się informacjami i materiałami do nauki, a także poznawać młodzież z wielu krajów.

Całość działań realizowana była w języku angielskim pod opieką pani Agnieszki Gryli.

pani Agnieszka Gryla