Zagrajmy w ekologię

Młodzież z Gimnazjum im. Macieja Miechowity z klasy drugiej ogólnej z możliwością rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów ścisłych wzięła udział w konkursie realizowanym w ramach projektu EURONET 50/50 MAX zorganizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités". Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie w kategorii krzyżówki, kalambury, gry planszowe.

Klasa podzielona na zespoły wykonywała krzyżówki, gry planszowe, komiksy, plakaty, gry z użyciem arkusza kalkulacyjnego, prezentacje multimedialne. Różnorodność prac świadczy o dużej kreatywności i zaangażowaniu uczniów.

Przygotowania do konkursu trwały cały semestr. Wyniki zaskoczyły pozytywnie nie tylko samych uczniów, ale przede wszystkim wychowawczynię klasy II B panią Joannę Dróżdż, która była koordynatorką projektu na terenie szkoły.

Na konkurs zostało nadesłane ponad 200 niezwykle ciekawych i różnorodnych prac, których autorzy wykazali się inwencją twórczą.

Jury konkursu wnikliwie oceniło wszystkie prace, biorąc pod uwagę ich zgodność z tematyką projektu, oryginalność, zaangażowanie uczniów w ich przygotowanie oraz estetykę wykonania. Wybór najlepszych spośród tylu doskonałych prac było bardzo trudne. Ostatecznie jury wybrało 3 prace oraz wyróżniło 7 gier i zabaw.

Gratulacje należą się nie tylko młodzieży z klasy drugiej ogólnej z możliwością rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów ścisłych, ale również wychowawczyni pani Joannie Dróżdż.

Konkurs „ Gry i zabawy edukacyjne o tematyce ekologicznej”, był skierowany do wszystkich zespołów ds. energii uczestniczących w realizacji projektu na terenie Polski.