Jak to drzewiej bywało… gra edukacyjna na Wawelu

11 września 2015r. uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie wzięli udział w projekcieWieża Babel, albo powrót króla. Gra miała charakter edukacyjno-przygodowy. Zadaniem gimnazjalistów było wcielenie się w rolę XVI- wiecznych rzemieślników i zarabianie pieniędzy za wykonanie prac zleconych przez zamkowego wielkorządcę.

Każda czynność była odpowiednio wyceniona i gracze, w zależności od tego, jak dobrze ją wykonali, otrzymali za nią zapłatę. Wszystkie zadania (a było ich 10.) uczniowie wykonywali na terenie Wawelu. Gimnazjaliści musieli, m.in. odpowiedzieć na pytania, z kim toczyli wojny królowie z dynastii Jagiellonów, skojarzyć materiał z Sukiennicami, czekoladę z Wawelem, bądź garnek z Barbakanem, określić narodowość księżnych i książąt

W czasie całej gry uczniowie mieli darmowy wstęp m.in. do Ogrodów Bony i do Smoczej Jamy.

Miejsce gry i atmosfera stworzona przez organizatorów sprawiły, że młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w tym przedsięwzięciu.

Wyjazd i udział w Grze był nagrodą dla 12 uczniów, którzy wykazują się dużą aktywnością w promocji szkoły. Byli to: Angelika Moniowska, Jakub Stęposz, Dominik Grządziel, Gaik Szymon, Mikołaj Szafirski, Kamila Jędruch, Michał Bugaj, Kacper Antolski, Kacper Skibka, Karol Kozieł, Justyna Rzemieniec, Dagmara Mazur.

Za udział w grze uczniowie otrzymają nagrody. To kolejny ciekawy projekt, w którym uczestniczyła młodzież Gimnazjum Nr 1 w Miechowie.

Gimnazjum zostało zaproszone do projektu „Wieża Babel albo powrót króla” przez Ośrodek Profilaktyki Zintegrowanej „Archezja”.

pani Jolanta Bogacz