Życie szkoły

Rajd Szlakiem Pamięci

W dniach 26-27.09.2014r. harcerze z naszego gimnazjum uczestniczyli w I Powiatowym Rajdzie Szlakiem Pamięci. Harcerze mieli do pokonania 15 km pieszo, musieli rozwiązywać różne zadania oraz... skomponować własną piosenkę.

W pierwszym dniu rajdu harcerze mieli do pokonania trasę 15 km z Miechowa do Janowic. Po drodze czekały na nich punkty patrolowe.Zadania były zróżnicowane, np. ułożyć z pociętych kawałków zdjęcia miejsc pamięci, była również zabawa w wojenne kalambury a nawet strzelanie do celu.

Mimo niesprzyjającej pogody, zmęczeni, przemoknięci, ale bardzo zadowoleni harcerze z naszego gimnazjum dotarli do Janowic jako drudzy.

Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się, nasi harcerze wybrali się na bieg patrolowy. W czasie biegu harcerze wykazali się umiejętnościami sportowymi, strzeleckimi, a nawet odczytywali alfabet Morse'a.

Po zakończonym biegu harcerze układali słowa piosenki. Miała być ona związana z harcerstwem i rajdem. Z tym wyzwaniem również bardzo dobrze sobie poradzili i w mgnieniu oka mieli słowa piosenki.

Następnie odbyła się wieczornica. Podczas niej harcerze dowiedzieli się wielu ciekawostek o miejscach pamięci, które mijali w czasie pokonywania trasy rajdu. Następnie wraz z Panią Joanną Dróżdż nasi harcerze uczyli pozostałych tańczyć m.in. tańca belgijskiego.

Następnego dnia harcerze mieli do pokonania około 13 km z Janowic do Racławic. Naszej drużynie harcerskiej udało się dotrzeć godzinę wcześniej, niż pozostałym harcerzom.

Pod Kopcem Kościuszki odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. Zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domów.

Wiktoria Micuła, klasa 3g

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos