Życie szkoły

Rajd po Ziemi Miechowskiej

22 maja gościnne, jak zawsze, Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity przyjęło pod swój dach harcerzy, którzy uczestniczyli w biwaku. Tym razem zaprosiliśmy harcerzy z sąsiednich szkól, a nawet gmin. Na nasze zaproszenie odpowiedziały i wstawiły się drużyny z Zespołu Szkół im. A. Malatyńskiego z Charsznicy i ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej oraz oczywiście z naszego gimnazjum.

Biwak rozpoczął się Grą/Rajdem po Ziemi Miechowskiej. Na uczestników czekały do wykonania liczne zadania .

Po zaliczeniu każdego zadania, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do bazy- gimnazjum. Tam czekały na nas kiełbaski z grilla i pyszna wiosenna sałatka.

Następnie odbyła się wieczornica, w czasie której Justyna Rzemieniec, Oliwia Pieronek, Malwina Basa, Dominik Grządziel, Katarzyna Nowakowska, Wojciech Żychowicz, Dagmara Mazur, Paulina Czekaj, Paulina Wilk, Sylwia Warchala złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi harcerzami. Otrzymali oni krzyże harcerskie z rąk dh Zofii Piechowicz a dh Leonard Mazur przybliżył symbolikę krzyża.

Po podniosłych chwilach przyszedł czas na nieco rozrywki. W tej części zaprezentowały się wszystkie drużyny w przygotowanych przez siebie układach tanecznych. Przedstawiono również przygotowane wcześniej plakaty.

Wisienką na torcie był występ zespołu tanecznego z naszego gimnazjum- NOD Not Only Dance.

Kolejną atrakcją były gry planszowe rozmieszczone w różnych miejscach budynku. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia była dyskoteka, po której udaliśmy się spać.

Pobudka o godz. 6:00 trochę nas zaskoczyła, ale jak przystało na prawdziwych harcerzy, dzielnie stawiliśmy czoła. Po śniadaniu, porannych grach, odbył się apel, na którym wręczono nagrody.

Zadowoleni wróciliśmy do domów z mnóstwem wrażeń, nowymi znajomościami i … oczywiście planami o kolejnym biwaku.

Opiekunami w czasie biwaku byli: dh Joanna Dróżdż, Agnieszka Mandowska, Małgorzata Gas- Wlazło, Małgorzata Brysz ,Krzysztof Bogusz, Marta Szarek, Dorota Małodobry, gościnnie ks. Robert Woszczycki oraz Patrycja Książek.


Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos