Pamiętamy- 70. rocznica zakończenia drugiej wojny światowej

Uczniowie Gimnazjum Nr1 w Miechowie wzięli udział w obchodach 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele kombatantów, władz gminnych i powiatowych oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie miechowskich szkół.

Uroczystość uświetnili programem artystycznym uczniowie Gimnazjum nr 1 w oraz Zespołu Szkół nr 2.

Gimnazjaliści od „Miechowity” przygotowali widowisko słowno-muzyczne połączone z prezentacją multimedialną poświęcone walce narodu polskiego z okupacją niemiecką i sowiecką.

Występ młodych artystów z klasy III b i I a wzruszył zaproszonych gości, którzy oklaskami nagradzali profesjonalne wykonane utwory, nawiązujące do kampanii wrześniowej , mordu katyńskiego, eksterminacji narodu polskiego oraz walki polskich żołnierzy na wszystkich frontach II wojny światowej.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły popisy wokalne, wykonanie utworów „Biały krzyż”, „Ballada katyńska”, „Czerwone maki” i „Jest taki kraj” wzbudziły aplauz publiczności.

Całość montażu słowno-muzycznego idealnie dopełniła prezentacja multimedialna, przygotowana przez młodzież naszego gimnazjum.

Uczniowie klas Ia i IIIb przygotowali swój program pod opieką swoich wychowawców Małgorzaty Strzelec i Krzysztofa Drdzenia oraz pana Dariusza Szlachowskiego.

pan Krzysztof Drdzeń