Życie szkoły

Wszystko ma swój kres...

24 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2015/2016. W tym wyjątkowo gorącym dniu odbyła się w hali sportowej naszego Gimnazjum uroczystość z tej okazji. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, odebrali je właśnie w hali w obecności całej społeczności szkolnej. Po raz pierwszy natomiast wszyscy wyróżnieni otrzymali oprócz tego listy pochwalne, a ich rodzice – listy gratulacyjne.

Śladami miechowskich Bożogrobców

W ostatnich dniach roku szkolnego większość klas naszego Gimnazjum skorzystała z możliwości uczestniczenia w lekcjach muzealnych na terenie byłego klasztoru Bożogrobców, które sfinansował Urząd Miasta i Gminy w Miechowie. Uczniowie zwiedzili budynek poklasztorny, zobaczyli kilka cennych spośród nielicznych ocalałych starodruków, dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne zakonników, a na koniec mieli możliwość wczuć się w rolę skrybów, którzy starannie i cierpliwie przepisywali w średniowieczu księgi. Ćwiczenia z kaligrafii oraz pisanie i lakowanie listów według dawnych wzorców było dla wszystkich uczniów nowym i ciekawym doświadczeniem.

Zryw wolnych serc !!!

01.06.2016r. w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki młodzież naszego gimnazjum, szkoły podstawowej nr 2 wraz z dyrekcją, nauczycielami, przedstawicielami policji uczestniczyła w akcji „Zryw wolnych serc” realizowanej w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Gimnazjum nr 1 w Miechowie laureatem ogólnopolskiego programu "Odznaka jakości Schule im Wandel - Zmieniająca się szkoła"

Gimnazjum nr 1 w Miechowie w bieżącym roku szkolnym znalazło się wśród 13 szkół z całej Polski, które zostali laureatami w całorocznym projekcie ,,Schule im Wandel – Zmieniająca się szkoła" Instytutu Goethego w Krakowie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem pełniła Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Dzień Patrona Szkoły

15 czerwca był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wyjątkowym – obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły ustanowiony na pamiątkę nadania szkole imienia Macieja Miechowity w 2002 roku. Była to doskonała okazja do nagrodzenia uczniów za sukcesy odniesione w licznych konkursach i zawodach, a także za pracę społeczną. Grono tych, którzy wzorem Patrona Szkoły próbują sięgać „przez trudy do gwiazd”, było imponujące.

„Ostatni będą pierwszymi.”

We wtorek 7 czerwca, br. w Smrokowie odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół w Smrokowie. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Kamila Krzykawska i Patrycja Słodowska obydwie z klasy IIa, oraz Remigiusz Siwiec z III b. Miechowską trójką opiekowała się pani Barbara Borucka.

„ Teatr ma w sobie magię…”

W dniu 17 maja 2016 roku grupa uczniów- wielbicieli teatru pod okiem pań: Małgorzaty Strzelec i Beaty Brody odwiedziła wyjątkowe miejsce Teatr Scena STU w Krakowie. Od godziny 19: 00 z uwagą oglądaliśmy spektakl pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego. Komedia ożywa i aż skrzy się świeżością i naturalnym humorem.

Młodzi poeci Miechowity

W ramach corocznego, ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza ,,O laur Jubilata" 18 maja 2016r. odbyło się dwunaste spotkanie Młodych Poetów Krakowa, w którym po raz czwarty uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie. I po raz czwarty odnotowali, a ściślej rzecz biorąc, odnotowały ogromny sukces.

Laureatka Międzynarodowego Konkursu Literackiego…

Konkursie Literackim im. Marii Danilewicz – Zielińskiej „Słowo i tożsamość” w kategorii „gimnazjum”. Jury nagrodziło jej opowiadanie pt. „Polskie słowo” za dojrzałe spojrzenie na historię oraz świadomość roli języka w budowanie tożsamości społeczeństwa i narodu. Organizatorką drugiego już wyjazdu na taki obóz była pani Agnieszka Gryla, a opiekowali się nami także uczące w Gimnazjum nr1 panie: Barbara Borucka, Beata Broda, Urszula Sobota i Małgorzata Strzelec.

Gimnazjaliści Miechowity szlifują swój angielski na EuroWeeku

Na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku 51 uczniów naszej szkoły – głównie Ia i IIa, czyli klas z poszerzonym zakresem nauczania języka angielskiego-wzięło udział w pięciodniowym obozie językowym w Długopolu Dolnym „Euro Week – Szkoła Liderów”. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac z Polski i innych krajów Europy.

Sukcesów z historii ciąg dalszy

6 czerwca w Urzędzie Gminy i Miasta Miechów odbył się finał konkursu „Miechów – polska Jerozolima”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w etapie szkolnym. Po rozwiązaniu testu i dogrywce ustnej uczennica pana Jacka Jurkowskiego Dagmara Filus z klasy III f zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy!

Najlepsi w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Dnia 7 czerwca odbył się w siedzibie organizatora, czyli na terenie Zespołu Szkół nr 1, finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nasze Gimnazjum reprezentowało troje uczniów – zwycięzców szkolnych eliminacji. Byli to: Kamil Pigulak z klasy II c, Sylwia Warchala z klasy II b oraz Karol Zieliński z klasy II a. Do konkursu przygotowali ich Dariusz Skrzyniarz oraz Małgorzata Moskwa.

„Ku wolnej Polsce”

Jak co roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w konkursie „Ku wolnej Polsce” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bukowskiej Woli pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Celem tego ogólnopolskiego konkursu jest upamiętnienie wysiłku polskich żołnierzy walczących na wszystkich frontach II wojny światowej.

Ocalić od zapomnienia

Trzy uczennice naszego Gimnazjum: Magdalena Kowal z klasy I c oraz Katarzyna Sroka i Daria Dudzicz z klasy I d otrzymały jako jeden zespół tytuł finalisty w wojewódzkim konkursie „Ocalić od zapomnienia. W 100-lecie Wielkiej Wojny 1914 – 1918. Śladami walk i nekropolii”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Prywatnych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

KONKURS - Język Niemiecki

Dnia 6 czerwca, odbył się w Gimnazjum nr.1 w Miechowie, etap międzyszkolny Konkursu Języka Niemieckiego. Była to już 16 edycja konkursu. Organizacją konkursu zajmuje się pani Monika Czapnik. Konkurs składał się z części gramatycznej, oraz rozumienia tekstu pisanego. W konkursie uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum, gimnazjum OMEGA, gimnazjum ZDZ oraz gimnazjum w Prandocinie.

Dzień EUROPY

Dnia 25 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole dzień Europy. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w prezentacji projektu edukacyjnego pt. „Jak Europejczycy propagują swój dorobek kulturowy?”. W realizacji projektu uczestniczyli nie tylko uczniowie klas drugich, ale również klas pierwszych i trzecich. Liczba zaangażowanych uczniów wynosiła 60.

„Odindywidualizowany język wyidealizowanej emancypantki” – nasz znany, nieznany język.

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, czyli corocznego święta obchodzonego 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO, klasa IIa pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Strzelec podjęła wyzwanie przybliżenia gimnazjalistom języka polskiego.

Niezwykłe SMS-y Miechowitów

W ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW uczniowie z naszego gimnazjum spróbowali swych sił i nadesłali własne dzieła do oceny jury.

Angielski bez tajemnic dla miechowskich gimnazjalistów

19 maja już po raz szesnasty Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie gościło uczniów legitymujących się ponadprzeciętną znajomością języka angielskiego z terenu powiatu miechowskiego. 58 uczniów reprezentujących gimnazja z Charsznicy, Dziaduszyc, Gołczy, Książa Wielkiego, Smrokowa oraz trzy miechowskie placówki: „Omega”, ZDZ i oczywiście gospodarzy- Gimnazjum nr 1 stanęło w szranki konkursowe walcząc o miano Mistrza Języka Angielskiego.

Czy na Marsie istnieje życie...?

Uczennica klasy III b Katarzyna Nowakowska ma powody do satysfakcji, gdyż została finalistką ogólnopolskiego konkursu „Życie na Marsie, a fizyka w szkole” organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Zadaniem uczestników było napisanie eseju na taki właśnie temat, co wcale nie jest proste, zważywszy na to, że w obecnym systemie szkolnym uczniowie głównie rozwiązują testy. Do organizatorów konkursu wpłynęło około 200 prac, więc niełatwo było się wyróżnić. Tym bardziej gratulujemy sukcesu Kasi i jej opiekunce pani Joannie Dróżdż.

Turniej Coca- Cola Cup 2016

Nasze piłkarki pod koniec maja wzięły udział w finale makroregionalnym Coca – Cola Cup 2016, w którym zagrały po cztery najlepsze zespoły z Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Finał rozegrał się na stadionie Stali Rzeszów. Drużyna Gimnazjum nr 1 wystąpiła w składzie: Emilia Nastarowska, Natalia Nastarowska, Nikola Komenda, Patrycja Komenda, Sara Banach, Wiktoria Banach, Emilia Gawlikowska, Natalia Janus i Marlena Idzik.

SZÓSTOKLASIŚCI U MIECHOWITY

6 maja gościnne, jak zawsze, progi Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity powitały uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Dla wyjątkowych gości przygotowane zostały liczne atrakcje. Przyszli gimnazjaliści mogli obejrzeć pokazy chemiczne i fizyczne a tym samym zapoznać się ze specyfiką nowych przedmiotów w gimnazjum .

Wiwat Trzeci Maj!

W tym roku obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest od 26 lat ponownie, po długiej przerwie związanej z komunistyczną dyktaturą, narodowym świętem. Choć sama treść Ustawy Rządowej, postacie jej twórców, a nade wszystko sposób uchwalenia tego aktu mogą budzić kontrowersje, to jednak nikt nie wątpi w sens świętowania, które ma w Polsce bardzo długą tradycję.

Z SIENKIEWICZEM ZA PAN BRAT

Józef Czechowicz powiedział: ,, Kto czyta- żyje wielokrotnie”, te słowa powinny nam towarzyszyć na co dzień w życiu. W ramach propagowania czytelnictwa i z okazji Roku Sienkiewiczowskiego 25 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity odbył się konkurs sprawdzający znajomość wybranych utworów Henryka Sienkiewicza, jego biografii i epoki, w której tworzył. 22 uczniów zmierzyło się z testem, w którym m.in. trzeba było odpowiedzieć: Jaki tytuł nosił ostatni utwór pisarza? Co oprócz prawa i filozofii studiował Sienkiewicz?

ADRIAN NA SZEŚĆ

Prawie każdy chłopiec marzy, żeby zostać strażakiem. Nic dziwnego, bowiem w rankingu zawodów, które darzone są największym zaufaniem, strażacy od lat plasują się na pierwszym miejscu. Żeby w przyszłości zostać strażakiem ochotnikiem lub zawodowym, warto wcześniej zdobywać wiedzę z zakresu pożarnictwa.

Jestem stąd, a ty skąd?

Nasze Gimnazjum bierze udział w programie Szkoła Równego Traktowania organizowanym przez Fundację Bronisława Geremka z Warszawy, z którą nawiązaliśmy współpracę.

Podróże kształcą.

W naszym Gimnazjum w ramach projektu „Jestem stąd, a ty skąd?” odbyło się spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem zorganizowane przez panią Urszulę Stańczyk. Najpierw podzielił się on wrażeniami z wyprawy do Australii i zaprezentował liczne zdjęcia. Pochwalił się, że wraz z kolegami przebył w ciągu dwóch tygodni bardzo trudny szlak Taninga i za ten wyczyn dostał „Kolosa” – specjalną nagrodą przyznawaną najdzielniejszym podróżnikom. Opowiedział też sporo ciekawostek o pierwotnych mieszkańcach Interioru – Aborygenach oraz o zabójczych zwierzętach.

Archipelag skarbów

W dniach 21–22.04.2016r. w Gimnazjum nr 1 w Miechowie po raz kolejny realizowany był projekt profilaktyki zintegrowanej„Archipelag skarbów”. „Archipelag Skarbów” jest wpisany do Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego prowadzonego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Psychiatrii i Neurologii

Nasza najlepsza „dziesiątka”

14 kwietnia 2016, 25 uczniów Gimnazjum nr 1 w Miechowie wzięło udział w pierwszym etapie XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego. Jak co roku konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez p. Barbarę Borucką i p. Krzysztofa Drdzenia. Konkurs składał się z części pisemnej i zawierał zadania sprawdzające wiadomości leksykalne, gramatyczne oraz z umiejętność rozumienia tekstu pisanego.

Już po egzaminach

W dniach 18 - 20 kwietnia w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, odbyły się egzaminy uczniów klas trzecich. Podczas egzaminacyjnego maratonu sprawdzano w sumie wiedzę z dziewięciu przedmiotów. Po raz kolejny najtrudniejszy dla uczniów naszej szkoły był egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a tylko niewiele łatwiejszy – z matematyki.

Ścisła czołówka Gimnazjum nr 1

W marcu zakończyły się wojewódzkie trzyetapowe konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów. Trzy uczennice z klasy III b rozwijającej zainteresowania z przedmiotów ścisłych zostały finalistkami dwóch konkursów : dwie - Wiktoria Bugaj i Julia Skrobisz - z biologii oraz Weronika Jeżów – z fizyki.

Miechowscy gimnazjaliści na krakowskich Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce”

Każdego roku tysiące uczniów staje przed pytaniami: „Co dalej?”, „Jaką wybrać szkołę?”, „Jaki zawód chcę wykonywać?”, „Czy mam predyspozycje do wykonywania wymarzonej przeze mnie pracy?”. W celu ułatwienia podjęcia decyzji młodzież Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie w dniach 17–18 marca br. wzięła udział w Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce”. Targi odbyły się w hali EXPO w Krakowie.

Konkurs „Bitwa Miechowska”

Nasi uczniowie tradycyjnie już odnoszą sukcesy w powiatowym konkursie ”Bitwa Miechowska”. W tym roku III. miejsce zdobyła Weronika Jarno z klasy II a reprezentująca I Drużynę Harcerską działającą przy Gimnazjum nr 1 w Miechowie. Gratulujemy!

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Pierwszego marca obchodziliśmy w Polsce po raz szósty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, lecz kontynuowali walkę, tyle że z innym wrogiem – z komunistyczną władzą narzuconą przez Związek Sowiecki.

Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony przez gimnazjalistów od Miechowity

Po raz drugi Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie przyłączyło się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

GIMNAZJALIŚCI Z MIECHOWA W MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KARIERY

W dniach 3–12.02.2016 r. młodzież z klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Miechowie uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych „Zaplanuj swoją karierę”, które odbyły się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Miechowie.

Walentynki na wesoło

14 lutego św. Walenty napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go od ,,Twojego Walentego''. Inna legenda głosi, że w tym dniu ptaki dobierają się w pary...

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo – spotkania z przedstawicielem Straży Pożarnej

W dniu 5 listopada 2015r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panem Sławomirem Glaba – kapitanem z Powiatowej Straży Pożarnej oraz strażakami ochotnikami: Adrianem Grzegórzko, który jest uczniem trzeciej klasy Gimnazjum nr 1 w Miechowie oraz Radosławem Luboń, absolwent naszej szkoły.

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo – spotkania funkcjonariusza policji z uczniami i rodzicami Gimnazjum nr 1 w Miechowie

Spotkania odbywają się w ramach realizowanej przez szkołę Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Szkoła realizuje ten projekt we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Miechowie. We wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego z uczniami klas pierwszych spotykał się funkcjonariusz policji ds. nieletnich starszy aspirant Marcin Jamroży. Tematem spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich, czyny niezgodne z prawem oraz cyberprzemoc.

Mistrz Ortografii 2015

18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie odbył się szkolny konkurs ortograficzny "Mistrz Ortografii 2015". W szranki stanęło 26 uczniów z klas I-III gimnazjum. Wszyscy musieli się wykazać doskonałą znajomością ortografii i interpunkcji oraz refleksem.

XXIV finał WOŚP

Trudno wyobrazić sobie tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez udziału uczniów z Gimnazjum nr 1 jako wolontariuszy. Była to spora grupa, bo licząca 24 osoby.

Wycieczka nasycona fizyką - UJ ponownie gościł naszych uczniów.

Dnia 8 stycznia bieżącego roku uczniowie klas „ścisłych” 1b i 2b pod opieką pań Marii Włosek i Urszuli Stańczyk, brali udział w wycieczce na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Finał „Szlachetnej Paczki”

W naszym Gimnazjum miał miejsce finał projektu organizowanego przez Stowarzyszenie „Wiosna” – „Szlachetna Paczka”.

Nim zabłysła Pierwsza Gwiazda...

Ostatni dzień nauki w roku kalendarzowym 2015 wyglądał w Gimnazjum nr 1 inaczej niż zwykle. Lekcje były skrócone i odbywały się w przedświątecznej atmosferze. Uczniowie przygotowywali swoje sale lekcyjne do klasowych wigilii, ale wcześniej odbyły się w hali sportowej jasełka przygotowane przez liczną grupę uczniów pod kierunkiem siostry Jonaszy oraz pana Dariusza Szlachowskiego.

Młodzi filmowcy

Uczniowie klasy I a Gimnazjum nr 1 w Miechowie: Julia Motyka, Oliwia Bac, Mikołaj Szafirski i Jakub Basa wzięli udział w ogólnopolskim konkursie filmowym, którego organizatorem był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Święta Bożego Narodzenia ... po angielsku i niemiecku

17 grudnia na zaproszenie nauczycielek języków obcych p. Agnieszki Czarneckiej i p. Agnieszki Gryli przybyli do naszego Gimnazjum znakomici goście: native speaker p. Nigel Ferry, anglista p. Jarosław Hajek i germanista p. Michał Biernacki.

Sportowe Mikołajki

Jak co roku od ponad 15 już lat w Mikołajki Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” przy Gimnazjum Nr 1 w Miechowie przygotował dla dzieci i młodzieży liczne turnieje sportowe a nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowano ze środków Gminy Miechów w ramach realizacji zadania publicznego p.n. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy i miasta Miechów”.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Dnia 30 listopada 2015 r. odbyły się w naszym Gimnazjum wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Miechowa. Do najważniejszych celów Rady należy kształtowanie postaw prospołecznych i obywatelskich oraz organizowanie aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym.

Fizyka trochę na inaczej

W ostatnim czasie klasa 3 b pod przewodnictwem belfrów naszej szkoły p. Joanny Dróżdż i ks. Roberta Woszczyckiego udała się do zacnej uczelni Uniwesytetu Jagielońskiego na badania laboratoryjne z fizyki. Oj się działo...

Gimnazjaliści na Uniwersytecie Jagiellońskim

18 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity uczestniczyli w wykładzie doktora Marka Gołębia na temat energii, który odbył się w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wielki sukces miechowskich piłkarek - III miejsce w województwie

Dnia 17.11.2015r. odbyła się w hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt 2015/2016. Wzięła w nich udział drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1, która wcześniej wygrała turniej rejonowy w Krzeszowicach. Nasze piłkarki wywalczyły w tych zawodach III miejsce!

Pierwszoklasiści poznają sylwetkę patrona - quiz "Śladami Macieja Miechowity"

W tym roku kolejny rocznik pierwszoklasistów wziął udział w quizie „Śladami Macieja Miechowity”. Trzyosobowe drużyny zmagały się z zadaniami o różnej skali trudności. Zadania dotyczyły życia, epoki, w której żył i działał Maciej Miechowita. Klasy miały również przygotować prezentację multimedialną związaną z życiem i twórczością naszego patrona, epoki w której żył. Zwycięstwo wywalczyła klasa Ic. Jako nagrodę otrzymała puchar przechodni z rąk Pana Ernesta Kolano - Przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika Macieja oraz Pani Dyrektor Zofii Piechowicz.

Obchody Święta Niepodległości oraz Ślubowanie w Gimnazjum

Dnia 10 listopada odbyła się w naszym Gimnazjum uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Połączona była ona z programem słowno – muzycznym związanym ze Świętem Niepodległości.

Turniej GIMP - dla szóstoklasistów

28 października przedstawiciele klas szóstych ze Szkół Podstawowych: Nr 1, Nr 2 w Miechowie oraz z Jaksic i Pojałowic wzięli udział w Turnieju GIMP organizowanym przez nauczycieli i uczniów klas rozwijających zainteresowanie przedmiotami ścisłymi: klasę II b, klasę I b i klasę I c. Celem Turnieju było rozwijanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi.

Halloween w klasie językowej

30.10.2015 r. w klasie 2a o profilu językowym odbyła się lekcja poświęcona świętu Halloween powszechnie obchodzonemu w krajach anglojęzycznych.

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

W dniu 29.10.2015 r. w Gimnazjum Nr 1 w Miechowie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Miechów w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus" działający przy Gimnazjum Nr 1 w Miechowie.

Kolejny sukces naszych piłkarek

Dnia 20.10.2015r. odbyły się w Krzeszowicach zawody rejonowe w piłce nożnej halowej dziewcząt. Wzięła w nich udział drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1, która wcześniej zdobyła zdobyła mistrzostwo powiatu miechowskiego. Tutaj też dziewczęta wywalczyły I miejsce! Dzięki temu uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.11.2015 r. w Nowym Sączu

Szkolne obchody Święta Edukacji Narodowej

Dnia 16.10.2015r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Edukacji Narodowej. Z tej okazji Dyrektor Gimnazjum Pani Zofia Piechowicz wręczyła w obecności całej społeczności szkolnej nagrody dla wyróżnionych nauczycieli i pracowników szkoły.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt

Dnia 8.10.2015r. odbyły się w Gołczy Mistrzostwa Powiatu Miechowskiego w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 zdobyła mistrzostwo, pokonując reprezentacje: z Gołczy, z Dziaduszyc, z Racławic i remisując z zawodniczkami z Książa Wielkiego.

Wędrówka w świat słowa... - Dzień Głośnego Czytania

29 września 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Miechowie w ramach XV Dnia Głośnego Czytania czytane były utwory Bolesława Prusa. W przygotowanym kąciku literackim teksty tego pozytywistycznego pisarza przeczytali: burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Pan Dariusz Marczewski, Pani Dyrektor Zofia Piechowicz, Pani Dyrektor Małgorzata Kałwa, nauczyciele, gimnazjaliści oraz uczniowie klas 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie.

Jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków?

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcać 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Gimnazjaliści włączyli się w obchody tego dnia i zorganizowali dla uczniów klas I – III i klasy V SP nr 2 w Miechowie warsztaty z językami, których celem było zachęcenie dzieci do nauki języków obcych i propagowanie idei wielojęzyczności.

Warsztaty językowe w Zawoi

Trzecioklasiści z klasy o rozszerzonym zakresie języka angielskiego z Gimnazjum im Macieja Miechowity w Miechowie w drugim tygodniu października odbyli IV już wyjazd na obóz językowy, który tym razem odbył się w Zawoi.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września 2015r. uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie w uczestniczyli w grze edukacyjnej z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Sprawdzali, czy Miechowianie - starsi i młodsi- pamiętają nie tylko łatwe, ale i trudne wyniki mnożenia. Pierwszoklasiści z klas b i c stworzyli specjalne Patrole Egaminacyjne. Zabawa matematyczna okazała się świetnym sposobem na przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w sposób przyjemny.

Gra terenowa

24 września 2015r. uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie oraz członkowie drużyny harcerskiej działającej przy Gimnajzum w Miechowie wzięli udział w grze terenowej w Tunelu.

Płonie ognisko...

Ciepło jesiennych dni sprawiło, że uczniowie naszej szkoły chętnie jako formę integracji wybierali ogniska klasowe. Klasy 1 f i 3f wybrały się do Brzuchani.

Gra edukacyjna na Wawelu

11 września 2015r. uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie wzięli udział w projekcie Wieża Babel, albo powrót króla. Gra miała charakter edukacyjno-przygodowy...

Światło dla fizyki

W niedzielę 06.09.2015 r. w Centrum Kongresowym w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom XI Regionalnego Konkursu – Multimedia i Dydaktyka w Międzynarodowym Roku Światła. Finalistkami zostały dwie uczennice Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie: Marzena Bac i Kasandra Dziuba (obecnie już absolwentka).

Mury szkolne witają...

Witają te same sale, korytarze... Witają koledzy tęskniący za ciepłym morzem, górskimi szlakami, jeziorami, zapachami lata... Witają nauczyciele - wyrozumiali i pełni zapału do przekazywania wiedzy. Witają...

Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Dorota Gajos