I znów 1 września!

Po letnim wypoczynku, z powrotem wkraczamy w progi naszej szkoły, by zdobyć jeszcze więcej wiedzy i nabyć jeszcze więcej umiejętności.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 zaczęła się o godzinie 9:00. Dla niektórych uczniów był to pierwszy dzień w tej szkole, więc to ich witaliśmy najbardziej.

Przewodnicząca szkoły, Marta Pawlik wspomniała o dniu 1 września 1939r., by w rocznicę tej tragedii dla ludzkości docenić to, że teraz w Polsce i na świecie panuje pokój.

Pani dyrektor Zofia Piechowicz przypomniała o historii naszej szkoły, przedstawiła także idee Macieja Miechowity, podkreślając fakt, iż są one realizowane w naszej szkole zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów gimnazjum. Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich uczniów, szczególnie zwracając się do uczniów klas III, motywując ich do przygotowania się do testów kompetencyjnych. Pierwszoklaistów zapwniła o życzliwości ich starszych kolegów oraz wszystkich naiuczycieli i pracowników szkoły.

W tym roku szkolnym na poziomie klas pierwszych istnieją klasy: językowa, sportowa (jako kontynuacje), a także klasa z poszerzonymi przedmiotami ścisłymi.

Wychowawcy klas pierwszych
klasa I a (poszerzony język angielski)- pani Małgorzata Strzelec
klasa I b (poszerzone przedmioty matematyczne)- pani Urszula Stańczyk
klasa I c (klasa sportowa)- pan DAriusz Skrzyniarz
klasa I d - pani Dorota Gajos
klasa I e - pani Barbara Borucka
klasa I b - pani Dorota Hołda

Pierwszoklasiści zostali serdecznie przywitani przez swoich nowych wychowawców. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, by umówić sprawy nowego roku szkolnego.