Najlepsi w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Dnia 7 czerwca odbył się w siedzibie organizatora, czyli na terenie Zespołu Szkół nr 1, finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nasze Gimnazjum reprezentowało troje uczniów – zwycięzców szkolnych eliminacji. Byli to: Kamil Pigulak z klasy II c, Sylwia Warchala z klasy II b oraz Karol Zieliński z klasy II a. Do konkursu przygotowali ich Dariusz Skrzyniarz oraz Małgorzata Moskwa. Nasi uczniowie odnieśli drużynowe zwycięstwo, pokonując przedstawicieli ośmiu innych gimnazjów, a Kamil Pigulak zajął indywidualnie trzecie miejsce na dwudziestu siedmiu finalistów. Wręczenie dyplomów, nagród i pucharów miało miejsce podczas uroczystości, która była częścią obchodów Święta Samorządu Terytorialnego.

Konkurs ten nawet z punktu widzenia nauczycieli jest bardzo trudny, gdyż wymaga niezwykle szczegółowej i obszernej wiedzy faktograficznej oraz prawniczej. Tym bardziej podziwiamy naszych zwycięzców i cieszymy się z ich sukcesu.

pani Małgorzata Moskwa