Rok wolontariatu

Rozpoczęty niedawno rok szkolny ogłoszony został przez władze oświatowe rokiem wolontariatu. Niewątpliwie w pracy z młodzieżą warto zwracać szczególną uwagę na pracę zespołową, gdyż umiejętności takie jak działanie w grupie, dzielenie się zadaniami oraz współpraca są w życiu równie cenne jak zdobyta w szkole wiedza. Niezwykle ważna jest przy tym chęć działania pro publico bono – dla dobra wspólnego.

Wolontariat dla naszej społeczności szkolnej nie jest niczym nowym. Od lat uczniowie Gimnazjum nr 1 biorą udział w przedsięwzięciach charytatywnych i akcjach społecznych relacjonowanych zarówno na naszej stronie internetowej, jak i w lokalnych mediach.

Warto przy tej okazji przypomnieć o ogromnym przedsięwzięciu, jakim były Światowe Dni Młodzieży, a w którym bardzo aktywnie uczestniczyło nasze Gimnazjum. Budynek szkoły był główną bazą noclegową dla pielgrzymów goszczących w Miechowie, a lista wolontariuszy pomagających w różnych formach pielgrzymom jest wprost imponująca. Spośród nauczycieli zaangażowani byli: pani Dyrektor Zofia Piechowicz, ksiądz Robert Woszczycki oraz państwo Joanna Dróżdż, Dorota Małodobry, Krzysztof Drdzeń, Barbara Borucka, Beata Broda i Regina Warska. Uczniowie i niedawni absolwenci Gimnazjum - wolontariusze ŚDM to: Justyna Atłas, Marzena Bac, Wiktoria Boduch, Aleksandra Bogacz, Weronika Bogacz, Zuzanna Bożek, Wiktoria Bugaj, Anna Caba, Mateusz Deputat, Adrian Doniec, Agata Florek, Karolina Franczak, Szymon Gugała, Marlena Idzik, Weronika Idzik, Julia Kluza, Karol Kozieł, Karol Krzykawski, Dominika Książek, Patrycja Książek, Paulina Książek, Patrycja Madera, Julia Makulska, Natalia Maślanka, Dagmara Mazur, Dawid Młyński, Urszula Motyka, Kamil Pigulak, Patrycja Podsiadło, Agnieszka Rożek, Justyna Rzemieniec, Klaudia Sepielak, Julia Skrobisz, Aleksandra Syguła, Mateusz Wawrzeń, Sebastian Wilk i Wojciech Żychowicz. Było też wielu absolwentów sprzed dwóch i więcej lat, z których zapewne znaczna część rozpoczęła swoją działalność społeczną w okresie uczęszczania do naszego Gimnazjum.

PS. Z góry przepraszam, jeśli kogoś pominęłam. Przy tak dużej liczbie wolontariuszy nietrudno o przeoczenie.

Pani Małgorzata Moskwa