Z SIENKIEWICZEM ZA PAN BRAT

Józef Czechowicz powiedział: ,, Kto czyta- żyje wielokrotnie”, te słowa powinny nam towarzyszyć na co dzień w życiu. W ramach propagowania czytelnictwa i z okazji Roku Sienkiewiczowskiego 25 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity odbył się konkurs sprawdzający znajomość wybranych utworów Henryka Sienkiewicza, jego biografii i epoki, w której tworzył. 22 uczniów zmierzyło się z testem, w którym m.in. trzeba było odpowiedzieć: Jaki tytuł nosił ostatni utwór pisarza? Co oprócz prawa i filozofii studiował Sienkiewicz? Poziom uczestników był bardzo wyrównany, co pokazuje, że uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu i co najważniejsze nie potwierdzili stereotypowego poglądu, że Sienkiewicza nie czyta młodzież. Jury w składzie Ewelina Faracik, Lidia Stobierska i Dorota Małodobry po wnikliwym ocenieniu prac przyznały : pierwsze miejsce Karol Zieliński z klasy II a, drugie Weronika Jarno z klasy II a, a trzecie Adrian Doniec z klasy II b. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Ewelina Faracik i Lidia Stobierska.

Uczestnicy konkursu mogli również zapoznać się wynikami ankiety dotyczącej czytelnictwa, która została przeprowadzona w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy II a pod kierunkiem pani Małgorzaty Strzelec.

pani Dorota Małodobry