Niezwykłe SMS-y Miechowitów

W ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW uczniowie z naszego gimnazjum spróbowali swych sił i nadesłali własne dzieła do oceny jury.

Treść literackich SMS-ów musiała dotyczyć szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, a także wszystkiego, co wiąże się z hasłem:Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

W tegorocznej edycji nadesłano niemal 700 tekstów, a spośród nich opublikowano prace, które zostały uznane za szczególnie wartościowe, zaskoczyły trafnością ujęcia treści oraz oryginalnością formy. W kategorii gimnazjalnej wybrano dwanaście tekstów. W gronie szczęśliwych finalistów znalazła się również praca Angeliki Micuły, uczennicy klasy IIa Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie.

Opiekunem naukowym wszystkich uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie jest pani Małgorzata Strzelec.

Serdecznie gratulujemy młodym esemesowiczom!

A oto najciekawsze literackie miechowskich gimnazjalistów i wyróżniona praca naszej finalistki: http://literacki-sms.blogspot.com/

pani Regina Warska