W objęciach Melpomeny

Uczniowie klasy I e Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie pod opieką wychowawczyni mgr Barbary Boruckiej i polonistki mgr Ewy Kowalczuk 25 września 2014 r. uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Chory z urojenia" wg Moliera.

Wszyscy gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem podziwiali gmach słynnego teatru, a wewnątrz niezwykłą kurtynę Siemiradzkiego.

Gdy zgasło światło i podniosła się kurtyna, aktorzy przenieśli widzów w zaczarowany świat molierowskiej komedii. W głównej roli występował znany i lubiany aktor, Andrzej Grabowski, który, ku radości gimnazjalistów, zgodził się po spektaklu pozować z klasą I e do zdjęcia.

Pan Andrzej Grabowski okazał się bardzo miłą, przyjazną mlodzieży osobą, pewnie dlatego, że nie był zmuszany przez nikogo do składania autografów na kartce wyrwanej z zeszytu.

Miłym zaskoczeniem dla uczestników wycieczki była rozmowa z wybitną aktorką, legendą krakowskiej sceny-Anną Polony.

Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów i już planują kolejny wyjazd do teatru.

Cieszy fakt, że gimnazjaliści docenili kunszt aktorów i prace wszystkich twórców spektaklu.

mgr Ewa Kowalczuk