Sportowe Mikołajki

Jak co roku od ponad 15 już lat w Mikołajki Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” przy Gimnazjum Nr 1 w Miechowie przygotował dla dzieci i młodzieży liczne turnieje sportowe a nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowano ze środków Gminy Miechów w ramach realizacji zadania publicznego p.n. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy i miasta Miechów”.

W piątek 4 grudnia w hali sportowej w Miechowie w atmosferze piłkarskiej rywalizacji odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla gimnazjalistów klas pierwszych. Wzięło w nim udział pięć 7-osobowych drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna klasy I A w składzie: Adrian Podyma /C/, Krzysztof Śliwoń, Natalia Janus, Mikołaj Szafirski, Jakub Basa, Jakub Słodowski, Filip Komenda. Kapitan drużyny Adrian Podyma wynikiem 9 strzelonych bramek wywalczył też tytuł Króla Strzelców turnieju. II miejsce uzyskała drużyna klasy I B, z której to Kacper Deńca był najlepszym bramkarzem turnieju. III miejsce wywalczyła drużyna 1 klasy I C. Na zakończenie zwycięzcy z rąk Pani Dyrektor - Zofii Piechowicz otrzymali medale a wszyscy zawodnicy od Mikołaja słodkości.

W sobotę 5 grudnia „Spartakus” zaprosił wszystkich chętnych na Mikołajkowy Turniej Badmintona i Tenisa Stołowego. W hali sportowej na kilku planszach rywalizowali badmintoniści w kilku kategoriach a na przewiązce szkolnej rozgrywano mecze tenisa stołowego. Wśród uczestników przechadzał się uroczy Mikołaj z pomocnicą, częstując wszystkich słodyczami. A oto zwycięzcy.

Badminton

Gimnazjum dziewczęta: I m. Klaudia Wieczorek, II m. Natalia Gawlikowska, III m. Natalia Zaporowska, IV m. Paulina Książek.

Gimnazjum chłopcy: I m. Kacper Deńca, II m. Dawid Młyński,III m. Mateusz Soczówka.

Open mężczyźni: I m. Wojciech Filipek, II m. Karol Szarek, III m. Paweł Longa, IVm. Dawid Filipek.

Open kobiety: I m. Patrycja Książek, II m. Ewa Łach, III m. Aleksandra Łyczko, IVm. Katarzyna Starościak.

Tenis stołowy

Szkoła podstawowa chłopcy: I m. Filip Jędrzejewski, II m. Mikołaj Stolarski, III m. Bartosz Pigulak.

Szkoła podstawowa dziewczęta: Im. Emilia Sanecka, II m. Weronika Zagórska, III m. Klaudia Manterys.

Gimnazjum chłopcy: I m. Mateusz Świątek, II m. Karol Kozieł, III m. Łukasz Ochoński, IV m. Szymon Snakowski.

Dziewczęta: I m. Marcelina Góral, II m. Aneta Antos, III m. Marlena Idzik.

Na zakończenie turnieju wymienieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki, drobne sportowe nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane ze środków Gminy Miechów.

Mikołajkowe Turnieje zorganizowali: Marta Szarek, Ewa Pituch, Jolanta Napora, Marek Podyma, Dariusz Skrzyniarz. Chciałoby się powiedzieć „Do zobaczenia za rok”, ale czy tak będzie, czas pokaże.

pani Marta Szarek