Życie szkoły

Sportowe Mikołajki

Jak co roku od ponad 15 już lat w Mikołajki Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” przy Gimnazjum Nr 1 w Miechowie przygotował dla dzieci i młodzieży liczne turnieje sportowe a nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowano ze środków Gminy Miechów w ramach realizacji zadania publicznego p.n. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy i miasta Miechów”.

W piątek 4 grudnia w hali sportowej w Miechowie w atmosferze piłkarskiej rywalizacji odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla gimnazjalistów klas pierwszych. Wzięło w nim udział pięć 7-osobowych drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna klasy I A w składzie: Adrian Podyma /C/, Krzysztof Śliwoń, Natalia Janus, Mikołaj Szafirski, Jakub Basa, Jakub Słodowski, Filip Komenda. Kapitan drużyny Adrian Podyma wynikiem 9 strzelonych bramek wywalczył też tytuł Króla Strzelców turnieju. II miejsce uzyskała drużyna klasy I B, z której to Kacper Deńca był najlepszym bramkarzem turnieju. III miejsce wywalczyła drużyna 1 klasy I C. Na zakończenie zwycięzcy z rąk Pani Dyrektor - Zofii Piechowicz otrzymali medale a wszyscy zawodnicy od Mikołaja słodkości.

W sobotę 5 grudnia „Spartakus” zaprosił wszystkich chętnych na Mikołajkowy Turniej Badmintona i Tenisa Stołowego. W hali sportowej na kilku planszach rywalizowali badmintoniści w kilku kategoriach a na przewiązce szkolnej rozgrywano mecze tenisa stołowego. Wśród uczestników przechadzał się uroczy Mikołaj z pomocnicą, częstując wszystkich słodyczami. A oto zwycięzcy.

Badminton

Gimnazjum dziewczęta: I m. Klaudia Wieczorek, II m. Natalia Gawlikowska, III m. Natalia Zaporowska, IV m. Paulina Książek.

Gimnazjum chłopcy: I m. Kacper Deńca, II m. Dawid Młyński,III m. Mateusz Soczówka.

Open mężczyźni: I m. Wojciech Filipek, II m. Karol Szarek, III m. Paweł Longa, IVm. Dawid Filipek.

Open kobiety: I m. Patrycja Książek, II m. Ewa Łach, III m. Aleksandra Łyczko, IVm. Katarzyna Starościak.

Tenis stołowy

Szkoła podstawowa chłopcy: I m. Filip Jędrzejewski, II m. Mikołaj Stolarski, III m. Bartosz Pigulak.

Szkoła podstawowa chłopcy: I m. Filip Jędrzejewski, II m. Mikołaj Stolarski, III m. Bartosz Pigulak.

Szkoła podstawowa dziewczęta: Im. Emilia Sanecka, II m. Weronika Zagórska, III m. Klaudia Manterys.

Gimnazjum chłopcy: I m. Mateusz Świątek, II m. Karol Kozieł, III m. Łukasz Ochoński, IV m. Szymon Snakowski.

Dziewczęta: I m. Marcelina Góral, II m. Aneta Antos, III m. Marlena Idzik.


Na zakończenie turnieju wymienieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki, drobne sportowe nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane ze środków Gminy Miechów.

Mikołajkowe Turnieje zorganizowali: Marta Szarek, Ewa Pituch, Jolanta Napora, Marek Podyma, Dariusz Skrzyniarz. Chciałoby się powiedzieć „Do zobaczenia za rok”, ale czy tak będzie, czas pokaże.

pani Marta Szarek


Program GIODO

Szlachetna paczka

Współpraca z Instytutem Goethego

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Pomoc innym

Lepsza Szkoła

Wykonanie: Anna Gęsiarz