ADRIAN NA SZEŚĆ

Prawie każdy chłopiec marzy, żeby zostać strażakiem. Nic dziwnego, bowiem w rankingu zawodów, które darzone są największym zaufaniem, strażacy od lat plasują się na pierwszym miejscu. Żeby w przyszłości zostać strażakiem ochotnikiem lub zawodowym, warto wcześniej zdobywać wiedzę z zakresu pożarnictwa. Młodzież naszego gimnazjum od kilku lat uczestniczy w konkursach wiedzypożarniczej.

W tym roku nasz uczeń Adrian Grzegórzko z klasy III d zajął VI miejsce w konkursie ,,Młodzież zapobiega pożarom”. 30 kwietnia 2016r. w Wieliczce odbył się etap wojewódzki, w którym uczestniczyli uczniowie 23 powiatów ( każdy powiat reprezentował jeden uczestnik). Warto nadmienić, że nie jest to jedyny sukces Adriana, bowiem w ubiegłym roku, w tym samym konkursie, zajął VII miejsce. Jak widać z roku na rok poziom wiedzy jest coraz większy. Adrian w tym roku opuszcza mury Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity i być może w nowej szkole, startując, poprawi po raz kolejny swój wynik, czego mu oczywiście życzymy. A dziś gratulujemy VI miejsca w województwie.

Od 15 lat nasze gimnazjum ma laureata w konkursie ,, Młodzież zapobiega pożarom”. Opiekunem Adriana był pan Stanisław Kara.

pani Dorota Małodobry