Szlachetna Paczka

Już po raz XXIV w Polsce, a III w Miechowie realizowany był projekt SZLACHETNA PACZKA organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Projekt ten jest realizowany jest z inicjatywy nauczycielki naszej szkoły, pani Doroty Małodobry. Gimnazjum Nr 1 im. Macieja Miechowity włączyło się w to działanie. W tym roku 38 rodzin z Miechowa i okolic otrzymało mądrą pomoc.

19 Wolontariuszy odwiedzało rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji.

Dzięki hojności Darczyńców udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodzin. Wśród podstawowych potrzeb była żywność, środki czystości, ubrania i buty zimowe. Darczyńcy zakupili też węgiel, lodówki, pralki, odkurzacz, wersalki, meble.

Nasze gimnazjum od trzech lat jest również Darczyńcą. W tym roku przygotowaliśmy paczki dla dwóch rodzin. Nasi uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie podjęli trud realizacji tego wyzwania.

Warto podkreślić, że w czasie finału,który miał miejsce 13.12. wielu gimnazjalistów pomagało w magazynie, który podobnie jak w roku ubiegłym mieścił się w gościnnych murach naszego gimnazjum.

Liderka - pani Dorota Małodobry, Wolontariusze i Rodziny, które otrzymały pomoc bardzo dziękują wszystkim Darczyńcom za okazane serce.

Przedstawiamy fotorelację z tej akcji.