Wytańczyli drugie miejsce

Zespół cheerleaders działający w Gimnazjum Nr 1 w Miechowie pod nazwą Niebieskie Anioły 14 kwietnia po raz pierwszy wziął udział w III Przeglądzie Zespołów Cheerleaders 2014/2015 odbywającym się w Zespole Szkół w Pilicy. Gimnazjaliści zdobyli w tym prestiżowym przeglądzie drugie miejsce i otrzymali pamiątkowy dyplom oraz piękny puchar. Opiekunkami zespołu są pani Beata Dubrownik i pani Urszula Sobota.

Do przeglądu zespół cheerleaders przygotowywał się od kilku miesięcy. Przegląd miał na celu: konfrontację dorobku artystycznego zespołów cheerleaders, popularyzację zespołów oraz ich walorów artystycznych i wychowawczych, kształtowanie kultury kibicowania wśród uczniów oraz wymianę doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z zespołami cheerleaders.

Występy oceniało Jury, a ocenie podlegały: dobór repertuaru, technika wykonania, opracowanie choreograficzne, dobór i estetyka kostiumów i rekwizytów, harmonia i estetyka ruchu, elementy zwinnościowo-akrobatyczne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przegląd ten jest wynikiem całorocznej pracy uczniów działających w zespołach cheerleaders w ramach Jurajskiej Ligi Siatkówki.

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, czekała na nas jeszcze niespodzianka. Mianowicie ogłoszony na początku zawodów konkurs na najsympatyczniejszą cheerleaderkę wygrał chłopak z zespołu Jakub Stęposz (uczeń klasy Id). Kuba dostał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Członkowie zespołu złożyli także wizytę Burmistrzowi Miasta i Gminy Miechów Panu Dariuszowi Marczewskiemu, ponieważ jest to jedyny działający na terenie gminy zespół cheerleaders, a tak wysoki wynik cieszy, zwłaszcza, że był to pierwszy występ Niebieskich Aniołów.

pani Beata Dubrownik