Gimnazjaliści na targach edukacyjnych

Każdego roku tysiące uczniów staje przed pytaniami: Co dalej? Jaki zawód chce wykonywać? Czy mam predyspozycje do wymarzonej przeze mnie pracy? Jaką wybrać szkołę?

Takie pytania stawiają sobie również miechowscy gimnazjaliści. Dlatego właśnie Gimnazjum nr 1 w Miechowie corocznie organizuje wyjazdy na Targi edukacyjne do Krakowa.

W tym roku odbywały się one w dniach od 26 do 28 marca w nowej siedzibie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.

Na Targi wybrały się wszystkie klasy III , ponad 100 uczniów naszej szkoły . Zwiedzali stoiska, przede wszystkim szkół ponadgimnazjalnych, rozmawiali z doradcami zawodowymi. Próbowali swoich sił w gastronomii, mechanice, kosmetologii.

Nie zabrakło naszego akcentu podczas części artystycznej, młodzież z Miechowa zaprezentowała swoje możliwości wokalne. Uczennica I klasy naszego gimnazjum Patrycja Słodowska zaprezentowała utwór Ani Wyszkoni Biegnij przed siebie. Na Targi zabraliśmy ze sobą baner promujący nasze Gimnazjum i nasz kochany Miechów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 również wspaniale uświetnili swoją obecnością tę uroczystość. Wspieraliśmy ich swoją obecnością i oklaskiwaliśmy po bardzo udanych występach.

Targi Edukacyjne ułatwiają znalezienie odpowiedzi na te i inne pytania, są miejscem, w którym uczniowie poznają praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzają, jakie zawody mogą wykonywać wybierając konkretną szkołę, wymieniają się doświadczeniem.

pani Ewelina Faracik

Oto fotorelacja z tego wydarzenia.